Alpine Garden Society



01386 554790

South West AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 9 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Cyril Dart, Taunton
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Stella Tracey, Shaugh Prior
CLASS 15 3-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Cyril Dart, Taunton
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 17 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 19 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan1 entry
1st Cyril Dart, Taunton
CLASS 25 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 26 1-pan1 entry
1st Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 27 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 30 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 3-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Rob Hubble, Shaugh Prior
CLASS 37 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 38 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 39 1-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 40 6-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 41 3-pan 6 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 42 1-pan 8 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 43 3-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 44 3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 45 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 46 3-pan 8 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 47 1-pan 7 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 48 1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 49 3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 51 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 53 1-pan 3 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 54 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 55 1-pan 7 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 56 1-pan 7 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 57 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 60 1-pan 7 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 62 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 63 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 64 1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 65 3-pan 4 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 66 1-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 67 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 69 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 70 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 71 1-pan 8 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 72 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd George Elder, Cardiff
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 74 3-pan 4 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 80 6-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 81 3-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 82 1-pan 2 entries
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 84 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Tony Bennett, Broadstone
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 8 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Rob Hubble, Shaugh Prior
CLASS 93 1-pan 3 entries
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 94 1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 95 1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 96 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Alan Flack, Okehampton
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 98 3-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 99 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 101 1-pan1 entry
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan 4 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Stella Tracey, Shaugh Prior
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 106 1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Alistair Forsyth, Chepstow
CLASS 107 1-pan 5 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Richard Horswood, Honiton
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 110 3-pan 2 entries
1st Richard Horswood, Honiton
3rd Liz Copas, Crewkerne
CLASS 111 1-pan 5 entries
1st Richard Horswood, Honiton
2nd Liz Copas, Crewkerne
CLASS 112 1-pan 2 entries
1st Kana Webster, Torrington
2nd Richard Horswood, Honiton
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Nicholette Bitschi, Talaton
2nd Liz Copas, Crewkerne
3rd Richard Horswood, Honiton
CLASS 114 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Mike Quest, Plymouth
2nd Kana Webster, Torrington
3rd Jonathan Webster, Torrington
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Kana Webster, Torrington
2nd Richard Horswood, Honiton
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Kana Webster, Torrington
CLASS 201 3-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 204 1-pan 4 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 206 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 207 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 209 3-pan 4 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 1-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 215 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 3-pan 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 218 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 220 3-pan 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 221 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 222 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 223 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 231 1-pan 4 entries
1st Alan Flack, Okehampton
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 232 3-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Alan Flack, Okehampton
CLASS 233 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 234 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 235 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 236 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan1 entry
1st Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS