Alpine Garden Society



01386 554790

Early Spring AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 11 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 13 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 16 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 18 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 20 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Doug Bessey, Shepperton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 22 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 27 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Doug Bessey, Shepperton
CLASS 32 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Elsie Willett, Biggleswade
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 37 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 38 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Cliff Walker, Crayford
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Cliff Walker, Crayford
CLASS 41 1-pan1 entry
1st Peter Jones, Dunstable
CLASS 42 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 47 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 48 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 49 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 50 3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 52 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 53 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 54 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 55 3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 57 3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Don Peace, Yarm
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 62 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 63 1-pan 4 entries
1st Trevor & Angie Jones, Dickleburgh
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 64 3-pan1 entry
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 65 1-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 66 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan 2 entries
1st Doug Bessey, Shepperton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 68 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 3-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 70 1-pan11 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st George Bentley, Corringham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 76 1-pan 2 entries
2nd Doug Bessey, Shepperton
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 77 1-pan 7 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 80 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 81 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82 1-pan 3 entries
2nd Vic Aspland, Stourbridge
2nd Trevor & Angie Jones, Dickleburgh
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 83 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 84 3-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 85 1-pan 2 entries
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 86 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 87 1-pan 3 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 88 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 91 6-pan1 entry
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 92 3-pan1 entry
2nd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st Barbara Chapman, Runwell
2nd George Bentley, Corringham
CLASS 94 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
3rd George Bentley, Corringham
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 3-pan1 entry
2nd George Bentley, Corringham
CLASS 104 1-pan1 entry
2nd George Bentley, Corringham
CLASS 105 1-pan1 entry
1st George Bentley, Corringham
CLASS 106 3-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Ashley Sadler, Snettisham
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 107 1-pan 6 entries
1st Cliff Walker, Crayford
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ashley Sadler, Snettisham
CLASS 112 3-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st George Bentley, Corringham
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 114 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan 2 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 119 1-pan 5 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Ashley Sadler, Snettisham
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 122 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan 4 entries
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
3rd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 129 3-pan 3 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Diana Nice, Rochford
CLASS 130 1-pan 7 entries
1st Barbara Chapman, Runwell
2nd Craig Williams, Strawberry Hill
3rd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 131 1-pan 2 entries
1st Julie Parrott, Barrington
2nd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 132 1-pan 8 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Audrey Dart, Henfield
3rd Margo Grice, Chelmsford
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Maurice Bacon, Silver End
CLASS 134 1-pan 2 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Audrey Dart, Henfield
CLASS 135 1-pan 8 entries
1st Doug Coldwell, Epping
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Diana Nice, Rochford
CLASS 136 1-pan1 entry
1st Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 137 1-pan 7 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Barbara Chapman, Runwell
3rd Colin & Sue Buxton, Potton