Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 5 3-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 7 1-pan 8 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd John Richards, Hexham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 13 1-pan 5 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Eric Rainford, Brayton
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 14 1-pan 6 entries
1st John Richards, Hexham
2nd George Young, Stocksfield
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 15 3-pan 2 entries
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 16 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd John Richards, Hexham
CLASS 17 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 19 1-pan1 entry
1st Percy Walker, Stokesley
CLASS 20 3-pan1 entry
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 21 1-pan 6 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd David Boyd, Powburn
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd David Boyd, Powburn
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 25 1-pan 7 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Dave Riley, Kendal
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 28 3-pan1 entry
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 29 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd John Richards, Hexham
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 30 3-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 32 3-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 33 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 34 1-pan10 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 35 3-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 36 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 37 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 41 1-pan 5 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 42 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 43 3-pan 7 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 44 1-pan11 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Trevor Harding, Skelton
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 45 3-pan 7 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd David Boyd, Powburn
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 47 1-pan 6 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 48 3-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 49 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd John Richards, Hexham
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 50 3-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Geoff Mawson, Dronfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 51 1-pan 8 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 52 1-pan14 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 53 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 55 1-pan 6 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 59 1-pan 8 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 60 1-pan11 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Don Peace, Yarm
3rd Eric Rainford, Brayton
CLASS 61 1-pan 7 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Dave Riley, Kendal
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 62 1-pan 4 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 63 1-pan11 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Terry Teal, Ryton
CLASS 64 1-pan 3 entries
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 65 1-pan1 entry
2nd Percy Walker, Stokesley
CLASS 66 3-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 67 1-pan10 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 68 3-pan1 entry
1st David Boyd, Powburn
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 70 1-pan11 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 71 1-pan 6 entries
1st Trevor Harding, Skelton
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 72 1-pan10 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd David Boyd, Powburn
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 73 1-pan10 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Eric Rainford, Brayton
CLASS 74 1-pan 6 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd John Savage, Church Warsop
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 75 1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 77 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 79 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 80 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 81 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd John Richards, Hexham
CLASS 82 1-pan 7 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 83 3-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 84 1-pan 9 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 85 1-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Barry McWilliam, Morpeth
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 86 6-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Boyd, Powburn
CLASS 90 6-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 91 3-pan 3 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Russell Hall, Wolsingham
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 94 1-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Russell Hall, Wolsingham
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 103 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Philip Hughes, Stocksfield
CLASS 104 1-pan 5 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 107 3-pan 3 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 108 1-pan 8 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Russell Hall, Wolsingham
CLASS 109 3-pan 6 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 110 1-pan1 entry
1st Joyce Scott, Hartburn
CLASS 111 1-pan10 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Vera Buck, Goole
3rd Sue Gill, Stobswood
CLASS 112 1-pan 3 entries
1st Sue Flanigan, Thirsk
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan 5 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 115 1-pan 7 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Mala Janes, Rowlands Gill
CLASS 116 1-pan 6 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 117 3-pan1 entry
1st Mala Janes, Rowlands Gill
CLASS 118 1-pan 6 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Russell Hall, Wolsingham
CLASS 119 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 122 1-pan 3 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 123 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan 4 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Anne Vale, Braintree
3rd John Bunn, Middlesborough
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 125 3-pan 3 entries
1st Jack Green, Marske
2nd Sue Flanigan, Thirsk
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 126 1-pan 7 entries
1st Jack Green, Marske
2nd Sue Flanigan, Thirsk
3rd Christine Boulby, Acklington
CLASS 127 1-pan 5 entries
1st Frances Hughes, Stocksfield
2nd Jack Green, Marske
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 128 1-pan 2 entries
1st Maurice Calvert, Seaton Carew
2nd Hazel Rogers, Danby
CLASS 129 1-pan 3 entries
1st Jack Green, Marske
2nd Ann Gibson, Chesterfield
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 130 1-pan 5 entries
1st Frances Hughes, Stocksfield
2nd Sue Flanigan, Thirsk
3rd Christine Boulby, Acklington
CLASS 131 1-pan 3 entries
1st Jack Green, Marske
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 132 1-pan 5 entries
1st Ann Gibson, Chesterfield
2nd Sue Flanigan, Thirsk
3rd Hazel Rogers, Danby
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Ann Gibson, Chesterfield
CLASS 134 1-pan1 entry
1st Ann Gibson, Chesterfield