Alpine Garden Society



01386 554790

East Cheshire AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 3 1-pan 9 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Billy Moore, Dublin 14
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 10 3-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 12 1-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 13 1-pan 4 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Anthony Dickerson, Carshalton
CLASS 15 1-pan 5 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Les Brown, Southport
CLASS 16 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 17 3-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 18 1-pan 6 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 19 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 20 1-pan 6 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Don Peace, Yarm
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 21 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22 1-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 24 1-pan 7 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 28 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Dave Riley, Kendal
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 29 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 31 3-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Billy Moore, Dublin 14
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 33 3-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 34 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
3rd Colin Henderson, Abergele
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 37 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 39 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 45 6-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 46 3-pan 8 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 47 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 48 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 51 3-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 52 1-pan 9 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 53 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 54 1-pan 8 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st Liam Byrne, Dublin 16
2nd Anthony Dickerson, Carshalton
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 56 3-pan 5 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 57 1-pan 8 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59 3-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan13 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 61 1-pan 7 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 62 1-pan 9 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 63 1-pan 5 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 64 1-pan 7 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 67 3-pan 6 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 69 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 70 1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 71 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 73 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 74 1-pan 7 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd George Sevastopulo, Howth
CLASS 75 1-pan 9 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 80 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 3-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 82 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 83 1-pan1 entry
1st Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 84 1-pan 2 entries
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 86 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 88 1-pan1 entry
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 93 1-pan1 entry
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 94 1-pan 4 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Vera Buck, Goole
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Elizabeth Maddock, Wilmslow
2nd Colin Henderson, Abergele
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Colin Henderson, Abergele
CLASS 102 3-pan 3 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 103 1-pan 7 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Alan Jones, Liverpool
CLASS 104 1-pan 5 entries
1st Alan Jones, Liverpool
2nd Tony Taziker, Thornton
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 105 1-pan 4 entries
2nd Alan Jones, Liverpool
3rd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Alan Jones, Liverpool
CLASS 107 1-pan 2 entries
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 108 1-pan 4 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Alan Jones, Liverpool
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 109 1-pan 3 entries
1st Brian Marshall, High Lane
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 110 1-pan 3 entries
2nd Alan Jones, Liverpool
3rd Brian Marshall, High Lane
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Chloe Eyre, Grantham
CLASS 112 1-pan 5 entries
1st Brian Marshall, High Lane
2nd Alan Jones, Liverpool
3rd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 113 1-pan 4 entries
1st Alan Jones, Liverpool
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 120 3-pan 4 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Adam Baines, Goole
3rd Colin Henderson, Abergele
CLASS 121 1-pan 7 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Adam Baines, Goole
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 122 1-pan1 entry
1st Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 123 1-pan1 entry
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 124 1-pan 2 entries
1st Colin Henderson, Abergele
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Colin Henderson, Abergele
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 127 1-pan 5 entries
1st Colin Henderson, Abergele
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Norman Davies, Bacup
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 1-pan 4 entries
1st Colin Henderson, Abergele
2nd Margaret Taziker, Thornton
3rd Adam Baines, Goole
CLASS 130 1-pan1 entry
1st Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 131 1-pan1 entry
1st Michael Clement, Wolverhampton