Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool AGS/SRGC SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 2 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 9 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Hazel Nottingham, Leeds
2nd John Richards, Hexham
CLASS 11 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 13 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 15 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 17 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Ian Instone, Leeds
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 20 1-pan 5 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Kath Rimmer, Eccleston
3rd Bill Robinson, Paisley
CLASS 22 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 24 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd John Richards, Hexham
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Darren Sleep, Carnforth
3rd Colin Wibberley, Warrington
CLASS 30 1-pan 5 entries
1st Peter Bland, Goosnargh
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 32 1-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Brian Russ, Ormskirk
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 36 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 38 1-pan 2 entries
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 39 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 40 1-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 42 1-pan 6 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 43 1-pan1 entry
1st Terry Mitchell, Ossett
CLASS 44 1-pan 2 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 45 6-pan1 entry
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st Clare Dower, Frodsham
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 47 1-pan 6 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 49 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
3rd John Richards, Hexham
CLASS 50 1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd John Richards, Hexham
CLASS 51 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Brian Burrow, Lancaster
CLASS 54 1-pan 3 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 55 1-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 59 1-pan1 entry
1st John Bunn, Middlesborough
CLASS 60 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 61 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 62 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 63 1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Les Brown, Southport
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd John Richards, Hexham
CLASS 65 1-pan 7 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 66 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 68 1-pan11 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 69 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan1 entry
1st Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 72 1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 73 1-pan11 entries
1st Peter Bland, Goosnargh
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Ian Instone, Leeds
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 77 3-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 3-pan 8 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Paul Street, Derby
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 81 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 85 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Paul Street, Derby
CLASS 93 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Alan Eaves, Bispham
CLASS 97 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Alan Eaves, Bispham
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 106 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 112 3-pan1 entry
1st Chloe Eyre, Grantham
CLASS 113 1-pan 4 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Ben Nottingham, Leeds
3rd Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 114 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Ben Nottingham, Leeds
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan 5 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Paul Street, Derby
3rd Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121 1-pan 3 entries
1st Alan Eaves, Bispham
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 122 1-pan 5 entries
1st Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Ben Nottingham, Leeds
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 123 1-pan1 entry
2nd Paul Street, Derby
CLASS 124 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan1 entry
2nd Hilary Fagen, Blackpool
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 133 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 134 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 136 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 137 1-pan1 entry
1st Tony Taziker, Thornton
CLASS 138 1-pan1 entry
1st Beryl Bland, Goosnargh
CLASS 139 1-pan 3 entries
1st Frank Dobson, Scarisbrick
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 140 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 141 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 142 1-pan1 entry
1st Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 143 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 144 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145 1-pan0 entries
NO RESULTS