Alpine Garden Society



01386 554790

East Anglia AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 4 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5 1-pan1 entry
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 7 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 3-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 16 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19 3-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 20 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 22 1-pan 6 entries
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 24 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 27 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 28 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 29 3-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 30 1-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 31 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 33 1-pan 6 entries
1st Elsie Willett, Biggleswade
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 35 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Diane & Phil Blyth, Poringland
CLASS 37 1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 41 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42 3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ray Drew, Laindon
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 44 4-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Trevor & Angie Jones, Dickleburgh
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 46 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 47 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 49 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 50 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 51 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Trevor & Angie Jones, Dickleburgh
CLASS 53 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 54 1-pan 7 entries
1st Mr NT Stevens, Cambridge
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 55 1-pan 2 entries
1st Tony Goode, Norwich
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Tony Goode, Norwich
CLASS 57 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ann Borrill, Wymondham
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Trevor & Angie Jones, Dickleburgh
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 62 1-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 63 3-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 65 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 66 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 67 1-pan 5 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 71 3-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 72 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Ashley Sadler, Snettisham
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Peter Hurren, Datchworth
CLASS 77 1-pan1 entry
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 79 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 81 1-pan 6 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 82 1-pan 5 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 83 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Ashley Sadler, Snettisham
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 85 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 87 1-pan 4 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Ashley Sadler, Snettisham
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 91 3-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 92 1-pan 5 entries
1st Ashley Sadler, Snettisham
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 93 1-pan 3 entries
1st Ashley Sadler, Snettisham
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 94 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Ashley Sadler, Snettisham
CLASS 95 1-pan 5 entries
1st Ashley Sadler, Snettisham
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 96 1-pan 5 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 98 1-pan 6 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 99 1-pan 5 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Ashley Sadler, Snettisham
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ashley Sadler, Snettisham
CLASS 101 1-pan 4 entries
1st Ashley Sadler, Snettisham
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 106 3-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Peter Hurren, Datchworth
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st Peter Hurren, Datchworth
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 110 1-pan 2 entries
1st Peter Hurren, Datchworth
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Peter Hurren, Datchworth
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 112 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS