Alpine Garden Society



01386 554790

South Wales AGS SHOW 2009

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 4 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 3 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 4 1-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 6 1-pan 5 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 8 3-pan1 entry
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 10 1-pan1 entry
2nd Cyril Dart, Taunton
CLASS 11 1-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 14 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Cyril Dart, Taunton
CLASS 16 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 17 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 19 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ruth Jones, Rivenhall
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 20 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 23 1-pan1 entry
1st Mary Williams, Maesquarre
CLASS 24 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 27 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 30 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 32 1-pan 8 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Eric Jarrett, Stroud
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 33 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 34 3-pan1 entry
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 35 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 36 3-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 37 1-pan 6 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 38 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 41 1-pan 4 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 44 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 46 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 47 1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 48 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd George Elder, Cardiff
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 49 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 50 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 51 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 52 1-pan 6 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ruth Jones, Rivenhall
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 53 1-pan 3 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 54 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 55 1-pan 5 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Simon Bond, Hartpury
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 60 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61 1-pan 4 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 62 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 63 1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 64 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd John Dixon, East Leake
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 70 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 72 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 3-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 79 3-pan 3 entries
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 80 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Alan Jones, Rivenhall
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 85 3-pan1 entry
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Douglas Forsyth, Chepstow
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 87 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan1 entry
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 90 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan 3 entries
1st Ruth Jones, Rivenhall
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 92 1-pan1 entry
2nd Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Christine Mullins, Cardiff
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS