Alpine Garden Society



01386 554790

Northumb. AGS/SRGC SHOW 2009

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Frank Hoyle, Chipping
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 4 3-pan 4 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd John Richards, Hexham
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 6 1-pan 5 entries
1st Dave Newsome, Dronfield
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd David Boyd, Powburn
3rd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 11 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Frank Hoyle, Chipping
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 13 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Mike Dale, Felton
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Mr BD Davidson, Gatehouse of Fl
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Mike Dale, Felton
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Alan Spenceley, Whitby
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
3rd John Richards, Hexham
CLASS 19 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 20 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 1-pan 9 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd George Young, Stocksfield
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd David Millward, East Linton
CLASS 23 3-pan1 entry
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 25 1-pan 8 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd David Boyd, Powburn
3rd Mr BD Davidson, Gatehouse of Fl
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Mr BD Davidson, Gatehouse of Fl
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 28 1-pan 5 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Mike Dale, Felton
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Boyd, Powburn
CLASS 31 1-pan 4 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Mike Dale, Felton
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Mr BD Davidson, Gatehouse of Fl
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 35 3-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Powburn
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 37 1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Dave Newsome, Dronfield
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 39 1-pan 2 entries
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 41 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 42 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 43 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd David Millward, East Linton
3rd Ian Tyrrell, North Cumbria
CLASS 45 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 46 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 50 6-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 51 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Sam Sutherland, Kincardine
CLASS 52 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 53 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 54 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd David Boyd, Powburn
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd John Richards, Hexham
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Brian Burrow, Lancaster
3rd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 58 3-pan 5 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 59 1-pan11 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Frank Hoyle, Chipping
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 60 1-pan1 entry
1st George Young, Stocksfield
CLASS 61 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 62 1-pan 5 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 63 1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Sam Sutherland, Kincardine
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 65 1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd John Richards, Hexham
CLASS 66 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd John Richards, Hexham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 67 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Mike Dale, Felton
CLASS 68 1-pan10 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 70 1-pan 5 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Ian Instone, Leeds
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 71 1-pan 3 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Darren Sleep, Carnforth
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 74 1-pan 5 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 75 3-pan 3 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 76 1-pan12 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Les Brown, Southport
CLASS 77 3-pan 4 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 78 1-pan10 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd David Millward, East Linton
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 79 3-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan 8 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 81 3-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 82 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 83 1-pan 4 entries
1st Les Brown, Southport
2nd George Young, Stocksfield
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 84 1-pan11 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 85 1-pan10 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Don Peace, Yarm
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Mr BD Davidson, Gatehouse of Fl
2nd George Young, Stocksfield
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 87 1-pan 7 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 88 1-pan 6 entries
1st David Millward, East Linton
2nd David Boyd, Powburn
3rd Mike Dale, Felton
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 90 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd George Young, Stocksfield
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 91 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 92 1-pan 5 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd John Savage, Church Warsop
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 93 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan 7 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 95 1-pan10 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd George Young, Stocksfield
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 96 1-pan 4 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Dave Newsome, Dronfield
3rd David Millward, East Linton
CLASS 97 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 99 1-pan 5 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 100 1-pan 6 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 101 3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 102 1-pan 3 entries
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 103 3-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
1st George Young, Stocksfield
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 104 1-pan 8 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd John Richards, Hexham
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 105 3-pan 5 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd John Richards, Hexham
CLASS 106 1-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd David Millward, East Linton
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 107 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 108 1-pan 5 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 110 3-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 111 1-pan 5 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 112 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Russell Hall, Wolsingham
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 115 1-pan 2 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 116 1-pan1 entry
2nd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 117 1-pan 5 entries
1st Barbara Hoyle, Chipping
2nd Vera Buck, Goole
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 118 3-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 119 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan1 entry
1st John Bunn, Middlesborough
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Jackie Parker, Hexham
CLASS 122 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Barbara Hoyle, Chipping
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 124 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 125 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 127 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 128 1-pan1 entry
1st Sue Gill, Stobswood
CLASS 129 3-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Barry Richardson, Skelton
CLASS 130 1-pan 7 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Ian Tyrrell, North Cumbria
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 131 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 132 1-pan 5 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 133 1-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Jackie Parker, Hexham
CLASS 134 1-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 135 1-pan 6 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Ian Tyrrell, North Cumbria
3rd Sue Gill, Stobswood
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 137 1-pan 2 entries
2nd Jackie Parker, Hexham
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 138 1-pan 9 entries
1st Ian Tyrrell, North Cumbria
2nd Barbara Hoyle, Chipping
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 139 1-pan 7 entries
1st Barbara Hoyle, Chipping
2nd Vera Buck, Goole
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 140 1-pan 5 entries
1st Barbara Hoyle, Chipping
2nd Ian Tyrrell, North Cumbria
3rd Sue Gill, Stobswood
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 141 1-pan 3 entries
1st Barbara Hoyle, Chipping
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 142 1-pan1 entry
1st Russell Hall, Wolsingham
CLASS 143 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 144 1-pan1 entry
1st George Jaworski, Ambleside
CLASS 145 3-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 146 1-pan 7 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Ian Tyrrell, North Cumbria
CLASS 160 3-pan 5 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
2nd Jack Green, Marske
3rd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 161 1-pan 6 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Jack Green, Marske
CLASS 162 1-pan 4 entries
1st Jack Green, Marske
2nd George Jaworski, Ambleside
3rd Frances Hughes, Stocksfield
CLASS 163 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 164 1-pan 3 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
2nd Jack Green, Marske
3rd Christine Boulby, Acklington
3rd Dennis Brennan, Washington
CLASS 165 1-pan 3 entries
1st Jack Green, Marske
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Dennis Brennan, Washington
CLASS 166 1-pan 2 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Frances Hughes, Stocksfield
CLASS 167 1-pan1 entry
1st Jack Green, Marske
CLASS 168 1-pan 2 entries
1st Christine Boulby, Acklington
2nd George Jaworski, Ambleside