Alpine Garden Society



01386 554790

Midland AGS SHOW 2009

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 9 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 4 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan 4 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 11 1-pan 8 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Thomas Acton, Leicester
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 13 1-pan 5 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 15 3-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Les Brown, Southport
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 18 1-pan 6 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Les Brown, Southport
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 19 3-pan1 entry
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 20 1-pan10 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd John Gennard, Loughborough
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 22 1-pan 8 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 23 1-pan 5 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 24 1-pan 7 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 28 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Chris Lilley, North Anston
CLASS 31 1-pan 6 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 32 1-pan11 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Ian Leslie, Bangor
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 33 3-pan 8 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Dower, Frodsham
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 36 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 37 1-pan 8 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 38 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 51 6-pan1 entry
1st John Gennard, Loughborough
CLASS 52 3-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 53 1-pan13 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 54 3-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 55 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 57 1-pan 5 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd David Philbey, Petersfield
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 58 1-pan 7 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Don Peace, Yarm
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 60 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 63 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Tony Chalkley, Tibberton
CLASS 64 1-pan 8 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 66 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 67 1-pan 6 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 68 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 69 3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Les Brown, Southport
CLASS 70 1-pan 9 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 71 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 74 1-pan 8 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Les Brown, Southport
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 75 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd George Elder, Cardiff
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 76 3-pan 3 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 77 1-pan10 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Les Brown, Southport
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 78 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 79 1-pan 8 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 80 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 81 3-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 82 1-pan10 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 83 1-pan 3 entries
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 84 3-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 85 1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 86 1-pan 9 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 87 1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 88 3-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 89 1-pan 9 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 90 1-pan11 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 91 3-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 93 1-pan 7 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd George Elder, Cardiff
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 94 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 95 3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 96 1-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd George Elder, Cardiff
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 97 1-pan 9 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Cliff Booker, Whitworth
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 98 6-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 99 3-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 104 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 106 1-pan 2 entries
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 108 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 109 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 110 1-pan 3 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 111 1-pan 7 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 112 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 113 3-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 114 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 117 3-pan 6 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 118 1-pan 6 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 120 1-pan 5 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 122 1-pan 3 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 123 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 125 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 126 1-pan1 entry
1st Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 127 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 1-pan 3 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 131 3-pan 3 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 134 1-pan 2 entries
1st Sonia Morris, Stourbridge
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 135 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 137 1-pan 3 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 138 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 139 1-pan 3 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 140 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 141 1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Sonia Morris, Stourbridge