Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough AGS SHOW 2009

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd John Gennard, Loughborough
CLASS 2 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 4 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 5 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Terry Mitchell, Ossett
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 8 3-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 9 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 10 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Dave Charlton, Derby
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 14 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd Mike Smith, Hythe Alpines
CLASS 15 1-pan 6 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Eric Rainford, Leeds
2nd Mike Smith, Hythe Alpines
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 17 1-pan 7 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 18 3-pan 3 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 19 1-pan11 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mark Childerhouse, Brigg
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 21 1-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 22 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 23 1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Trevor Whitaker, Bradford
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Barry & Anne Wright, York
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Barry & Anne Wright, York
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Barry & Anne Wright, York
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 1-pan 2 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 30 1-pan 8 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 31 1-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 32 1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 34 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 35 3-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 36 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 38 1-pan10 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 39 3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 40 1-pan 7 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 41 3-pan1 entry
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 43 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 44 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 47 6-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd John Gennard, Loughborough
CLASS 48 3-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 49 1-pan20 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 50 3-pan 5 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Richards, Hexham
CLASS 51 1-pan 6 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 52 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd John Gennard, Loughborough
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 53 3-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 54 1-pan15 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd John Gennard, Loughborough
CLASS 55 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 56 1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 57 3-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan 7 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 59 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 60 1-pan 8 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 61 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 62 1-pan13 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Eric Rainford, Leeds
CLASS 63 3-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 64 1-pan 6 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 65 1-pan14 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 67 3-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 68 1-pan17 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 70 1-pan 9 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 71 1-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Trevor & Angie Jones, Dickleburgh
CLASS 72 3-pan 2 entries
1st Trevor Whitaker, Bradford
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Trevor Whitaker, Bradford
3rd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 74 3-pan 3 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 75 1-pan10 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 76 1-pan11 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 77 1-pan 8 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd David Hoare, Lyminge
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 78 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 79 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan 6 entries
1st Eric Webster, Loughborough
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 81 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82 3-pan 4 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 83 1-pan18 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 84 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 87 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan 4 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 91 1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 93 3-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 94 1-pan 4 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 95 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 3-pan 2 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 97 1-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 8 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 102 1-pan1 entry
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 103 3-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 104 1-pan 7 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 105 1-pan 4 entries
1st Paul Street, Derby
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 107 3-pan 8 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 108 1-pan10 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Vera Buck, Goole
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 109 1-pan 4 entries
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 110 1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 111 1-pan 4 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 112 1-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Paul Street, Derby
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 113 1-pan 7 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Peter Taggart, Belper
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Paul Street, Derby
CLASS 115 1-pan 7 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 117 1-pan 3 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 118 1-pan 6 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 119 1-pan 5 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Georgina Instone, Leeds
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 120 3-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 121 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Ben Nottingham, Leeds
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 123 1-pan 4 entries
1st Ben Nottingham, Leeds
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 124 1-pan 2 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 127 1-pan 3 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 128 1-pan 2 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 129 1-pan1 entry
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 130 1-pan 4 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 131 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 132 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 201 3-pan 4 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 204 1-pan 4 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 6-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 206 3-pan 2 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 207 1-pan 5 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 209 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 1-pan 2 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214 3-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 215 1-pan 3 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 216 6-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 217 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 218 1-pan 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Anne Wright, York
CLASS 220 3-pan 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 221 1-pan 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Anne Wright, York
CLASS 222 3-pan1 entry
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 223 1-pan1 entry
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rosemary Cox, Harrogate
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 231 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 232 3-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 233 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 236 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan1 entry
1st Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS