Alpine Garden Society



01386 554790

North of England AGS SHOW 2009

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Robin Pickering, Goole
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 5 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 9 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 10 1-pan 5 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 12 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 13 1-pan 5 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 14 1-pan10 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd George Young, Stocksfield
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 15 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 16 1-pan 6 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Don Peace, Yarm
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 17 3-pan 3 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd John Dower, Frodsham
CLASS 18 1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd John Richards, Hexham
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 19 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 20 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
1st John Savage, Church Warsop
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 22 3-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd John Savage, Church Warsop
3rd John Richards, Hexham
CLASS 23 3-pan 7 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd John Dower, Frodsham
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 25 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Don Peace, Yarm
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 27 1-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 28 1-pan 5 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Mala Janes, Rowlands Gill
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 33 6-pan1 entry
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 34 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 35 1-pan 9 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Terry Teal, Ryton
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Dave Newsome, Dronfield
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 37 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 38 1-pan 3 entries
2nd John Mercer, Bradford
3rd Alan Keay, Birmingham
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 39 1-pan 3 entries
1st John Mercer, Bradford
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 43 1-pan 4 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 44 3-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 45 1-pan10 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 46 1-pan 5 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 48 1-pan 5 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd John Richards, Hexham
CLASS 49 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Tim Harberd, Leeds
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 50 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 51 1-pan10 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Trevor Whitaker, Bradford
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
1st Trevor Whitaker, Bradford
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd John Mercer, Bradford
CLASS 53 1-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 54 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd John Richards, Hexham
CLASS 55 1-pan11 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 56 3-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Trevor Whitaker, Bradford
CLASS 58 1-pan10 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Richards, Hexham
CLASS 59 1-pan 9 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd George Young, Stocksfield
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 60 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Tim Harberd, Leeds
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 62 1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 63 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 64 1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 65 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 67 1-pan 7 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 68 3-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd John Richards, Hexham
CLASS 69 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 70 1-pan 6 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 71 6-pan1 entry
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 72 3-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 73 1-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 74 1-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 75 6-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 76 3-pan 3 entries
1st Sue Flanagan, Thirsk
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 77 1-pan 5 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Tim Harberd, Leeds
CLASS 78 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 79 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 80 1-pan 2 entries
1st Russell Hall, Wolsingham
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 81 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 1-pan 4 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Tim Harberd, Leeds
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Paul Street, Derby
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Tim Harberd, Leeds
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 87 3-pan 2 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 88 3-pan1 entry
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 89 1-pan 4 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Russell Hall, Wolsingham
CLASS 90 1-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 91 1-pan 4 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Vera Buck, Goole
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 92 1-pan 6 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 93 1-pan 4 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 94 1-pan 5 entries
1st Sue Flanagan, Thirsk
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Sue Flanagan, Thirsk
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Sue Gill, Stobswood
CLASS 98 3-pan 5 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 99 1-pan 9 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 100 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Carola Young, Stocksfield
CLASS 102 1-pan 5 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 103 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 104 1-pan 7 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Paul Street, Derby
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 106 1-pan 3 entries
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 108 1-pan 5 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Sue Gill, Stobswood
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 110 1-pan 3 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 112 3-pan 4 entries
1st Sue Flanagan, Thirsk
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Jack Green, Marske
CLASS 113 1-pan 6 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Sue Flanagan, Thirsk
3rd Tim Harberd, Leeds
CLASS 114 1-pan 2 entries
2nd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 116 1-pan 3 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Jack Green, Marske
3rd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Jack Green, Marske
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 119 1-pan 2 entries
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st Kerstin Hood, Hetton-le-Hole
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Jack Green, Marske
CLASS 123 1-pan1 entry
1st Kerstin Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Robin Allen, Rowthorne