Alpine Garden Society



01386 554790

South West AGS SHOW 2009

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3 1-pan 7 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 8 1-pan 4 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Cyril Dart, Taunton
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 15 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan1 entry
3rd Rob Hubble, Shaugh Prior
CLASS 17 3-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 20 3-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Mike Quest, Plymouth
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 22 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 30 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 32 3-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 36 1-pan 6 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 37 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 38 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 39 1-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Clive Dart, Henfield
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 40 6-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 41 3-pan 4 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 42 1-pan 8 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 43 3-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 44 3-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 46 3-pan 6 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 47 1-pan 7 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 48 1-pan 6 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Eric Jarrett, Stroud
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 49 3-pan 2 entries
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 51 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 52 1-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 53 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 54 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 55 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 59 3-pan 6 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 61 1-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 62 1-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 63 1-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 64 1-pan 9 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 65 3-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 66 1-pan 3 entries
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 67 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 68 1-pan 4 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 69 1-pan 8 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70 3-pan 4 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 72 3-pan 2 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
CLASS 74 6-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 75 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 77 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan 2 entries
1st Alistair Forsyth, Chepstow
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Stella Tracey, Shaugh Prior
CLASS 81 1-pan 2 entries
2nd Alistair Forsyth, Chepstow
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 82 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan1 entry
2nd Jim Loring, Weston-Super-Ma
CLASS 84 1-pan 5 entries
1st Jim Loring, Weston-Super-Ma
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 85 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan 5 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Douglas Forsyth, Chepstow
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 87 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan1 entry
2nd Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 89 1-pan 3 entries
2nd Alan Flack, Okehampton
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st Alan Flack, Okehampton
2nd Rob Hubble, Shaugh Prior
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 3-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Stella Tracey, Shaugh Prior
3rd Jim Loring, Weston-Super-Ma
CLASS 93 1-pan 4 entries
1st Alan Flack, Okehampton
2nd Jim Loring, Weston-Super-Ma
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 95 1-pan 5 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Jim Loring, Weston-Super-Ma
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Stella Tracey, Shaugh Prior
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Douglas Forsyth, Chepstow
2nd Jim Loring, Weston-Super-Ma
CLASS 101 1-pan 4 entries
1st Alistair Forsyth, Chepstow
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 105 3-pan 3 entries
1st David Nicholson, Ivybridge
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
3rd Liz Copas, Axbridge
CLASS 106 1-pan 5 entries
1st Mike Quest, Plymouth
2nd Liz Copas, Axbridge
3rd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Richard Horswood, Honiton
3rd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
CLASS 108 1-pan 5 entries
1st David Nicholson, Ivybridge
2nd Nicholette Bitschi, Talaton
3rd Richard Horswood, Honiton
CLASS 109 3-pan1 entry
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
CLASS 110 1-pan 4 entries
1st David Nicholson, Ivybridge
2nd Mike Quest, Plymouth
3rd Richard Horswood, Honiton
CLASS 111 1-pan 4 entries
1st Liz Copas, Axbridge
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
3rd David Nicholson, Ivybridge
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Peter Perrin, Weston-Super-Ma
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Liz Copas, Axbridge
2nd David Nicholson, Ivybridge
3rd Richard Horswood, Honiton
CLASS 115 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 201 3-pan 5 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 203 3-pan 5 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 204 1-pan 5 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 207 1-pan 8 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 209 3-pan 3 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 1-pan 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 212 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 213 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 215 1-pan 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 216 6-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 217 3-pan 3 entries
1st Liz Copas, Axbridge
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 218 1-pan 4 entries
1st Liz Copas, Axbridge
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 220 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221 1-pan 5 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Liz Copas, Axbridge
3rd Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 222 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 223 1-pan 5 entries
1st Rosemary Powis, Canterbury
2nd Liz Copas, Axbridge
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 224 3-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 4 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 231 1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 232 3-pan 2 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 233 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Alan Flack, Okehampton
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 234 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 235 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 236 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 237 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan1 entry
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 242 1-pan1 entry
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS