Alpine Garden Society



01386 554790

Early Spring AGS SHOW 2009

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 4 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 7 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 11 3-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 14 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 16 3-pan1 entry
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 17 1-pan 8 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Trevor Jones, Dickleburgh
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 18 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 19 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 20 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 1-pan1 entry
1st Doug Bessey, Shepperton
CLASS 22 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 24 1-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 28 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 30 3-pan 2 entries
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Doug Bessey, Shepperton
CLASS 32 1-pan 7 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 35 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 37 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 38 1-pan1 entry
1st Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 39 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 41 1-pan1 entry
2nd Peter Jones, Dunstable
CLASS 42 1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 47 6-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 48 3-pan 5 entries
1st Tony Goode, Norwich
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 49 1-pan11 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 50 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 53 3-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54 1-pan 3 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Alan Blackman, Sandwich
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd John Dixon, East Leake
3rd Tony Goode, Norwich
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Mr H Kaupert, Lamberhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 59 3-pan 2 entries
1st Mr H Kaupert, Lamberhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61 1-pan11 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 62 3-pan 5 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 63 1-pan 9 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 64 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 65 1-pan 5 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 66 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 68 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 3-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Tony Goode, Norwich
CLASS 70 1-pan12 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tony Goode, Norwich
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 71 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 73 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 74 1-pan 5 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 77 1-pan10 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 78 1-pan 3 entries
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 79 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cliff Walker, Crayford
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 80 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 81 1-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 82 1-pan 5 entries
1st Eric Webster, Loughborough
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 83 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 84 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 85 1-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Simon Bond, Hartpury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 86 3-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 87 1-pan 8 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 91 6-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 92 3-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 93 1-pan 3 entries
1st Peter Hurren, Datchworth
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 94 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Alan Jones, Rivenhall
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 99 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Ruth Jones, Rivenhall
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 3-pan 2 entries
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 104 1-pan1 entry
1st Peter Hurren, Datchworth
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 106 3-pan1 entry
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 112 3-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 113 1-pan 6 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 114 3-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 115 1-pan 2 entries
1st Cliff Walker, Crayford
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 116 1-pan 3 entries
2nd Ruth Jones, Rivenhall
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 117 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Cliff Walker, Crayford
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 119 1-pan 6 entries
1st Ruth Jones, Rivenhall
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st David Robbins, Sussex
2nd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 121 1-pan 3 entries
2nd Maurice Bacon, Silver End
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 122 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan 3 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 129 3-pan 8 entries
1st Colin Rogers, Holloway
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Colin Everett, Wraysbury
CLASS 130 1-pan 5 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Ashley Sadler, Snettisham
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 131 1-pan 4 entries
1st Ashley Sadler, Snettisham
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Kit Strange, London
CLASS 132 1-pan 2 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Diana Nice, Rochford
CLASS 133 1-pan 2 entries
1st Maurice Bacon, Silver End
2nd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 134 1-pan 4 entries
1st Maurice Bacon, Silver End
2nd Ashley Sadler, Snettisham
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 135 1-pan 6 entries
1st Ashley Sadler, Snettisham
2nd Jean Noakes , Chelmsford
3rd Colin Everett, Wraysbury
CLASS 136 1-pan 4 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Colin Everett, Wraysbury
3rd Diana Nice, Rochford
CLASS 137 1-pan 7 entries
1st Ashley Sadler, Snettisham
2nd Diana Nice, Rochford
3rd Duncan Gates, Saffron Walden