Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2009

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Dave Charlton, Derby
CLASS 3 1-pan 8 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Alan Papworth, Skipton
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 8 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Eric Rainford, Leeds
CLASS 10 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 12 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Percy Walker, Stokesley
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 21 1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 22 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 23 1-pan1 entry
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd John Dower, Frodsham
CLASS 25 1-pan 6 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 27 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 28 3-pan1 entry
2nd Dave Charlton, Derby
CLASS 29 3-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 30 3-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 31 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 32 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 34 1-pan10 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 35 3-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 36 1-pan 4 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Percy Walker, Stokesley
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd John Dower, Frodsham
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 39 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ian Instone, Leeds
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 40 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Sue Gill, Stobswood
CLASS 42 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 43 3-pan 7 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 44 1-pan12 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 45 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd John Richards, Hexham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 49 1-pan10 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd John Richards, Hexham
3rd Alan Furness, Hexham
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 50 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 51 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan 4 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 53 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 54 1-pan10 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 55 1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Don Peace, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 57 1-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd George Young, Stocksfield
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd George Young, Stocksfield
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 61 1-pan 8 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 62 1-pan 5 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 63 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 64 1-pan 5 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 66 3-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 67 1-pan10 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 68 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 70 1-pan 4 entries
1st Les Brown, Southport
2nd George Young, Stocksfield
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 71 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 72 1-pan10 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 73 1-pan 9 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 74 1-pan15 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 75 1-pan 9 entries
1st Terry Teal, Ryton
2nd George Young, Stocksfield
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 76 1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 77 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 79 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 80 1-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Don Peace, Yarm
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 81 1-pan 5 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 82 1-pan 8 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd George Young, Stocksfield
3rd Eric Rainford, Leeds
CLASS 83 3-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Richards, Hexham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 84 1-pan 8 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Dave Charlton, Derby
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 85 1-pan10 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 86 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 3-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Barry Richardson, Skelton
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 91 1-pan 2 entries
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 96 1-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 97 1-pan 4 entries
1st Russell Hall, Wolsingham
2nd Sue Flanagan, Thirsk
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 98 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 102 3-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Sue Flanagan, Thirsk
CLASS 103 1-pan 6 entries
1st Russell Hall, Wolsingham
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 104 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Alma Papworth, Skipton
CLASS 106 1-pan 5 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 107 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 109 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 1-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 111 1-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 112 3-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Barry Richardson, Skelton
CLASS 114 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 115 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 118 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan 4 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 120 3-pan 7 entries
1st Jack Green, Marske
2nd Frances Hughes, Stocksfield
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
2nd Hazel Rogers, Danby
3rd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 122 1-pan 5 entries
1st Hazel Rogers, Danby
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Pamela Anderson, Kendal
3rd Mala Janes, Rowlands Gill
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Hazel Rogers, Danby
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 124 1-pan 4 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 125 1-pan 5 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
2nd Hazel Rogers, Danby
3rd Sue Flanagan, Thirsk
CLASS 126 1-pan 3 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Hazel Rogers, Danby
CLASS 127 1-pan 2 entries
1st Hazel Rogers, Danby
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 128 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 129 1-pan0 entries
NO RESULTS