Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool AGS/SRGC SHOW 2009

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 9 3-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd John Richards, Hexham
CLASS 10 1-pan 4 entries
1st Terry Mitchell, Ossett
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Dave Newsome, Dronfield
CLASS 11 3-pan1 entry
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd John Richards, Hexham
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 15 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan1 entry
2nd Dave Charlton, Derby
CLASS 17 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18 1-pan 2 entries
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 19 3-pan 2 entries
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 20 1-pan 4 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Sandy Leven, Dunblane
CLASS 21 1-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Kath Rimmer, Eccleston
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 23 1-pan11 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 24 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 25 3-pan1 entry
2nd Sandy Leven, Dunblane
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Darren Sleep, Carnforth
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Ian Tyrrell, North Cumbria
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Sandy Leven, Dunblane
CLASS 28 3-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 29 1-pan 5 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Sandy Leven, Dunblane
3rd John Dower, Frodsham
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 31 1-pan 8 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Darren Sleep, Carnforth
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 32 1-pan1 entry
1st John Good, Penmaenmawr
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 35 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 36 1-pan 6 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Dave Riley, Kendal
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 38 1-pan 7 entries
1st Dave Newsome, Dronfield
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 39 3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 40 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Gerald Steele, Rochdale
3rd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 41 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Mark Childerhouse, Brigg
3rd John Dower, Frodsham
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Dave Charlton, Derby
CLASS 44 1-pan 5 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 45 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 46 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 47 1-pan12 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 48 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 49 3-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd John Richards, Hexham
CLASS 50 1-pan 9 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Dave Newsome, Dronfield
3rd John Richards, Hexham
CLASS 51 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 53 3-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 54 1-pan 9 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 56 1-pan 7 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 59 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Hilary Luker, Windermere
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 61 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Sandy Leven, Dunblane
CLASS 62 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 63 1-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 64 1-pan 9 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 65 1-pan11 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Frank Hoyle, Chipping
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd John Richards, Hexham
CLASS 67 1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Sandy Leven, Dunblane
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 68 1-pan 5 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 69 3-pan1 entry
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 70 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 71 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Darren Sleep, Carnforth
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 75 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 76 3-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd George Young, Stocksfield
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 77 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 78 1-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 79 3-pan 5 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 80 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 91 1-pan1 entry
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Hazel Nottingham, Leeds
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 96 1-pan 3 entries
1st Alan Eaves, Bispham
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 97 3-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan1 entry
2nd Gerald Steele, Rochdale
CLASS 102 1-pan1 entry
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 103 1-pan1 entry
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 104 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 105 1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 107 1-pan 6 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
2nd Barbara Hoyle, Chipping
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 112 3-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 113 1-pan 6 entries
1st Tom Melling, Ormskirk
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 114 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 116 1-pan1 entry
2nd Alan Eaves, Bispham
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan 4 entries
1st Alan Eaves, Bispham
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Ian Tyrrell, North Cumbria
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Tom Melling, Ormskirk
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Ian Tyrrell, North Cumbria
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Barbara Hoyle, Chipping
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 122 1-pan 6 entries
1st Barbara Hoyle, Chipping
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan 4 entries
1st Ian Tyrrell, North Cumbria
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Gerald Steele, Rochdale
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan1 entry
1st Gerald Steele, Rochdale
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132 3-pan 2 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 133 1-pan 5 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Ben Nottingham, Leeds
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 134 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 3-pan1 entry
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 136 1-pan 4 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Ben Nottingham, Leeds
3rd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 137 1-pan 4 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 138 1-pan1 entry
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 139 1-pan1 entry
1st Mala Janes, Rowlands Gill
CLASS 140 1-pan1 entry
1st Chloe Eyre, Grantham
CLASS 141 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 142 1-pan 3 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 143 1-pan1 entry
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 144 1-pan1 entry
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 145 1-pan 2 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Hilary Fagen, Blackpool