Alpine Garden Society



01386 554790

Autumn South AGS SHOW 2009

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 2 1-pan 5 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 3 3-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 4 1-pan11 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Cyclamen Societ,
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 12 1-pan 2 entries
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 15 3-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 16 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 18 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 2 entries
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Cecilia Coller, Norwich
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Elsie Willett, Biggleswade
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 25 1-pan 6 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 26 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 27 1-pan 2 entries
2nd Clive Dart, Henfield
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 30 6-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 3-pan 6 entries
1st Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32 1-pan 8 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 33 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 34 3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 35 1-pan 9 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st Ruth Jones, Rivenhall
2nd Alan Blackman, Sandwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40 1-pan12 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 41 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 43 1-pan 7 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 44 3-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 49 1-pan 4 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 50 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 51 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cyclamen Societ,
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 53 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 54 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 55 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 56 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 60 3-pan1 entry
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 62 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 63 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 65 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 67 1-pan 2 entries
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 68 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 70 1-pan 4 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 71 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 73 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 74 1-pan 5 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 75 3-pan1 entry
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 77 3-pan1 entry
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Mr KIS Scott, Hartley
CLASS 79 1-pan1 entry
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 82 1-pan1 entry
2nd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 88 1-pan1 entry
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd James Linott, Guildford
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan1 entry
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 201 3-pan 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 204 1-pan 5 entries
1st Mr V Hucks, Maidstone
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 6-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 207 1-pan 8 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 209 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 1-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 212 3-pan 3 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 213 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214 3-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Haxby
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 215 1-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 216 6-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 217 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 218 1-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 220 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221 1-pan 2 entries
1st Rosemary Powis, Canterbury
2nd Rosemary Cox, Haxby
CLASS 222 3-pan1 entry
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 223 1-pan1 entry
1st Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 224 3-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 2 entries
1st Jean Morris, Berkhampstead
2nd Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 226 3-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 232 3-pan 2 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 233 1-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 234 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 235 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Mr V Hucks, Maidstone
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 236 1-pan1 entry
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 237 1-pan1 entry
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan1 entry
1st Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS