Alpine Garden Society



01386 554790

Summer South AGS SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 4 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 8 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 20 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Tony Bennett, Broadstone
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 23 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 27 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 29 1-pan 5 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 30 1-pan 6 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 31 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 35 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 38 6-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40 1-pan10 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 42 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 43 1-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 44 3-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 45 1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd John Humphries, Hartley Wintney
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 47 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 48 1-pan 6 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 49 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 50 3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 51 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 52 3-pan1 entry
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 53 1-pan 5 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 54 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 55 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 57 1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd John Humphries, Hartley Wintney
CLASS 58 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 59 1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 60 1-pan1 entry
2nd Simon Bond, Hartpury
CLASS 61 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 65 3-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 67 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 69 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 70 1-pan1 entry
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 75 3-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Russell Beeson, Broadstone
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 78 1-pan 5 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 80 1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 83 3-pan 3 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 84 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 85 1-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 87 1-pan 2 entries
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 88 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Russell Beeson, Broadstone
2nd Tony Bennett, Broadstone
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 90 1-pan 5 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
3rd John Humphries, Hartley Wintney
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 95 3-pan 4 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Rick Lambert, Northampton
3rd Tony Bennett, Broadstone
3rd Andrew Humphries, Hartley Wintney
CLASS 96 1-pan 5 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Andrew Humphries, Hartley Wintney
CLASS 97 1-pan 4 entries
1st Andrew Humphries, Hartley Wintney
3rd Rick Lambert, Northampton
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 99 1-pan 3 entries
1st Andrew Humphries, Hartley Wintney
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
3rd Rick Lambert, Northampton
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Rick Lambert, Northampton
3rd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
3rd Rick Lambert, Northampton
CLASS 102 1-pan 4 entries
1st Rick Lambert, Northampton
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
3rd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 230 3-pan 7 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd John Chappell, Dorchester
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 231 1-pan 6 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 232 3-pan 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Christine Hughes, Ringwood
3rd John Chappell, Dorchester
CLASS 233 1-pan 5 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd John Chappell, Dorchester
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 234 1-pan 4 entries
1st John Chappell, Dorchester
2nd Christine Hughes, Ringwood
3rd Christine Chappell, Dorchester
CLASS 235 1-pan 6 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Christine Chappell, Dorchester
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 236 1-pan 2 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Christine Chappell, Dorchester
CLASS 237 1-pan 2 entries
1st John Chappell, Dorchester