Alpine Garden Society



01386 554790

South Wales AGS SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 4 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 3 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 4 1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 8 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Jim & Jenny Archibald, Llandysul
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 15 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 17 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Jim & Jenny Archibald, Llandysul
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 20 1-pan1 entry
1st Jim & Jenny Archibald, Llandysul
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 22 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 26 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 30 6-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 31 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 33 3-pan 3 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 34 3-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 35 1-pan 6 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 36 3-pan 5 entries
1st Jim & Jenny Archibald, Llandysul
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 37 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 38 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Christine Mullins, Cardiff
CLASS 44 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Jim & Jenny Archibald, Llandysul
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 46 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 47 1-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 48 1-pan 2 entries
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 49 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 50 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 51 1-pan1 entry
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 53 1-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Ray Drew, Laindon
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 54 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 55 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 57 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 58 3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 60 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 62 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 63 1-pan 4 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 64 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 65 1-pan 7 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 66 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim & Jenny Archibald, Llandysul
CLASS 70 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan1 entry
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 76 1-pan1 entry
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 77 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 79 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 85 3-pan1 entry
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 86 1-pan 2 entries
2nd Anne Lee, Haverfordwest
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Anne Lee, Haverfordwest
CLASS 88 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 90 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan 2 entries
2nd Anne Lee, Haverfordwest
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Alistair Forsyth, Chepstow
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS