Alpine Garden Society



01386 554790

Midland AGS SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
2nd Dave Charlton, Derby
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Dave Charlton, Derby
3rd John Gennard, Loughborough
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st John Gennard, Loughborough
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Thomas Acton, Leicester
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 12 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Thomas Acton, Leicester
CLASS 15 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Les Brown, Southport
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 19 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 20 1-pan 7 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd John Gennard, Loughborough
CLASS 21 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 27 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 28 3-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 30 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 32 1-pan 7 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd John Savage, Church Warsop
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 33 3-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 35 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 36 3-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 37 1-pan 6 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 38 1-pan 9 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 39 1-pan 4 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 51 6-pan1 entry
1st John Gennard, Loughborough
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 53 1-pan 7 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 55 1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 56 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 59 1-pan1 entry
1st Tony Lee, Long Eaton
CLASS 60 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 62 1-pan 4 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 63 1-pan12 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 64 1-pan 4 entries
1st John & Jean Morris, Berkhamstead
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 65 1-pan 8 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Dave Mountfort, Derby
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Dave Charlton, Derby
CLASS 67 1-pan 5 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 68 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 70 1-pan 8 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 71 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Tony Chalkley, Tiberton
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 72 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 73 1-pan 4 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 74 1-pan 3 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 75 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 76 3-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 77 1-pan 9 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 78 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 79 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 80 1-pan 5 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 81 3-pan1 entry
1st Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 82 1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 83 1-pan 6 entries
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 84 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 85 1-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 87 1-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 88 3-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 89 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 90 1-pan 9 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 91 3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 94 6-pan 2 entries
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 95 3-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 96 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 97 1-pan 4 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 98 6-pan1 entry
2nd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 99 3-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 101 1-pan 2 entries
2nd Trevor Harding, Skelton
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 104 1-pan 2 entries
1st Brian Ainge, Tipton
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 105 1-pan 3 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Brendan Wade, Chesham
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd John Savage, Church Warsop
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 109 1-pan 6 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 110 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 111 1-pan 5 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 112 1-pan 6 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 113 3-pan 3 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 114 1-pan 5 entries
1st Brian Ainge, Tipton
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 117 3-pan 3 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 118 1-pan 8 entries
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 124 1-pan 3 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 125 1-pan1 entry
1st John Bunn, Middlesborough
CLASS 126 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 127 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 1-pan 3 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 131 3-pan 2 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 132 1-pan1 entry
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 134 1-pan1 entry
1st Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 135 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 136 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 137 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 138 1-pan1 entry
1st Vera Buck, Goole
CLASS 139 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 140 1-pan1 entry
1st Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 141 1-pan0 entries
NO RESULTS