Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough AGS SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st John Gennard, Loughborough
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 3 1-pan 8 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 4 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 6 1-pan 2 entries
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Terry Mitchell, Ossett
CLASS 8 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan 8 entries
1st Harold Webb, Royston
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 10 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan1 entry
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 12 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 14 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Harold Webb, Royston
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 18 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 22 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 23 1-pan 6 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 25 1-pan1 entry
1st Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 1-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 30 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 31 1-pan 7 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Doreen Webster, Loughborough
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 34 1-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 35 3-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 36 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 38 1-pan 8 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 39 3-pan 8 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 41 3-pan 2 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 42 1-pan 9 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd John Dixon, East Leake
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Paul Street, Derby
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Heather Barraclough, Bradford
CLASS 46 1-pan 2 entries
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 47 6-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd John Gennard, Loughborough
CLASS 48 3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 49 1-pan11 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 50 3-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 51 1-pan 3 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 52 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 53 3-pan 7 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 54 1-pan13 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don Peace, Yarm
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 55 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 57 3-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 62 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 63 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 64 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Chambers, Northampton
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 65 1-pan 9 entries
1st Alan Chambers, Northampton
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 67 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Les Brown, Southport
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Les Brown, Southport
CLASS 69 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 74 3-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 75 1-pan 6 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 76 1-pan10 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 77 1-pan 6 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 78 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 79 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 81 6-pan 2 entries
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82 3-pan 7 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 83 1-pan10 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 84 6-pan1 entry
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 85 3-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Peter Taggart, Nottingham
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 89 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 91 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 93 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 96 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 2 entries
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Peter Taggart, Nottingham
CLASS 99 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 6 entries
1st Paul Street, Derby
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 102 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 103 3-pan 4 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 104 1-pan 7 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 105 1-pan 4 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Paul Street, Derby
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 107 3-pan 5 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 108 1-pan 8 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Peter Taggart, Nottingham
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 109 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 110 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 112 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 114 1-pan 5 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Paul Street, Derby
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 115 1-pan 3 entries
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 119 1-pan 5 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 120 3-pan1 entry
1st Peter Taggart, Nottingham
CLASS 121 1-pan1 entry
3rd Peter Taggart, Nottingham
CLASS 122 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan1 entry
1st Mr B Nottingham, Leeds
CLASS 124 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan1 entry
2nd Peter Taggart, Nottingham
CLASS 127 1-pan1 entry
2nd Peter Taggart, Nottingham
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 130 1-pan1 entry
1st Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 131 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 132 1-pan1 entry
2nd Peter Taggart, Nottingham
CLASS 201 3-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 204 1-pan 5 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 6-pan 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 207 1-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 209 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 1-pan 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 214 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 215 1-pan1 entry
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 216 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 218 1-pan1 entry
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 220 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 221 1-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 222 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 223 1-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 231 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 232 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 233 1-pan1 entry
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 236 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS