Alpine Garden Society



01386 554790

Kent AGS SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 5 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan1 entry
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 9 3-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 10 1-pan 4 entries
1st Harold Webb, Royston
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 11 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 13 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 16 3-pan 4 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Doug Bessey, Shepperton
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 19 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 20 1-pan 2 entries
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Doug Bessey, Shepperton
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Harold Webb, Royston
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 23 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 25 3-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 26 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd John Kemp, Headcorn
CLASS 30 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 1-pan 4 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Kit Strange, London
3rd Julie Kitson, Royston
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 32 3-pan1 entry
1st Doug Bessey, Shepperton
CLASS 33 1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 34 3-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 38 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 40 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 42 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 43 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 44 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 46 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 47 1-pan1 entry
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 48 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 49 3-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 50 1-pan12 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Cyril Dart, Taunton
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 52 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 54 1-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 55 3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 56 1-pan 9 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 57 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 58 1-pan 6 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 59 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 60 1-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61 3-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 62 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 63 3-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 64 1-pan10 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 65 1-pan 5 entries
1st Doug Bessey, Shepperton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 66 3-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 67 1-pan 7 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 68 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 69 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 71 3-pan 3 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 72 1-pan 8 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 74 1-pan 7 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 75 1-pan 7 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 76 1-pan 5 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 77 1-pan 5 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st John Kemp, Headcorn
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 79 1-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 80 1-pan 7 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 81 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 83 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd George Elder, Cardiff
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 84 3-pan 2 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 85 1-pan 7 entries
1st John Kemp, Headcorn
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 88 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
2nd Chris Gifford, Wilmington
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd Derek Schaverien, Harold Wood
CLASS 96 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 105 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 3-pan 4 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st Cliff Walker, Crayford
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st Cliff Walker, Crayford
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 110 3-pan 3 entries
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 111 1-pan 5 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Pauline O'Leary, Hawkinge
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 112 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan 4 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 115 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 119 1-pan1 entry
2nd Peter Jacob, Deal
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 122 1-pan 3 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Brendan Wade, Chesham
CLASS 125 3-pan1 entry
2nd BERYL NAYLOR, LONGFIELD
CLASS 126 1-pan 4 entries
1st Mr KIS Scott, Hartley
2nd Chris Gifford, Wilmington
3rd Kit Strange, London
CLASS 127 1-pan 2 entries
2nd BERYL NAYLOR, LONGFIELD
3rd Kit Strange, London
CLASS 128 1-pan 3 entries
1st Chris Gifford, Wilmington
2nd Mr KIS Scott, Hartley
3rd BERYL NAYLOR, LONGFIELD
CLASS 129 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 130 1-pan1 entry
1st Kit Strange, London
CLASS 131 1-pan 2 entries
1st BERYL NAYLOR, LONGFIELD
3rd Kit Strange, London
CLASS 132 1-pan 2 entries
1st Chris Gifford, Wilmington
3rd Mr KIS Scott, Hartley
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Chris Gifford, Wilmington
CLASS 134 1-pan1 entry
1st Mr KIS Scott, Hartley
CLASS 201 3-pan 5 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 203 3-pan 7 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 204 1-pan 7 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 6-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 207 1-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Richard Bourne, Dawlish
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 209 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 1-pan 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 214 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 215 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 216 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 218 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 220 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 221 1-pan 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rosemary Powis, Canterbury
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 222 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 223 1-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 3 entries
1st Jean Morris, Berkhampstead
1st Rosemary Powis, Canterbury
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 231 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 232 3-pan1 entry
2nd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 233 1-pan1 entry
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 236 1-pan1 entry
2nd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS