Alpine Garden Society



01386 554790

Early Spring AGS SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3 1-pan 7 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Richards, Hexham
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 7 3-pan 2 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Don Peace, Yarm
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 9 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 11 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 12 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 14 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 15 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 18 3-pan1 entry
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Julie Kitson, Royston
CLASS 20 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 1-pan1 entry
1st Doug Bessey, Shepperton
CLASS 22 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23 3-pan 4 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 24 1-pan 7 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 25 1-pan1 entry
1st Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 28 3-pan1 entry
2nd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Kath Dryden, Sawbridgeworth
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 1-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 32 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 1-pan 7 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 37 3-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 39 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 40 1-pan 6 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 41 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 42 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 47 6-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 49 1-pan 8 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 50 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 51 3-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
1st John Richards, Hexham
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 52 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 53 3-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 55 3-pan1 entry
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 57 3-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 61 1-pan 7 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 62 3-pan1 entry
2nd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 63 1-pan 5 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ray Drew, Laindon
3rd John Richards, Hexham
CLASS 64 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 65 1-pan 6 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd David Hoare, Lyminge
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 66 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan1 entry
1st Doug Bessey, Shepperton
CLASS 68 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Kath Dryden, Sawbridgeworth
CLASS 70 1-pan12 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 71 3-pan1 entry
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 73 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ray Drew, Laindon
3rd John Richards, Hexham
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Janet Aspland, Stourbridge
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 78 1-pan 8 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 79 1-pan 7 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 80 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 81 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 83 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 84 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 86 3-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 87 1-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 91 6-pan1 entry
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 92 3-pan1 entry
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 94 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 99 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 103 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 4 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Ruth Jones, Rivenhall
3rd Alan Blackman, Gravesend
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 105 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 3-pan 3 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Cliff Walker, Crayford
CLASS 112 3-pan 6 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Ray Taylor, Beccles
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 113 1-pan 9 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 114 3-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 116 1-pan 4 entries
2nd Ray Taylor, Beccles
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 117 1-pan 5 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Alan Blackman, Gravesend
3rd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 118 1-pan 2 entries
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 119 1-pan 5 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Alan Blackman, Gravesend
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 120 1-pan1 entry
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 122 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan 4 entries
1st Ruth Jones, Rivenhall
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 129 3-pan 5 entries
1st Tony Kirkland, Marlow
2nd Doug Coldwell, Epping
3rd Chris Gifford, Wilmington
CLASS 130 1-pan 5 entries
1st Kit Strange, London
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Peter Hurren, Datchworth
3rd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 131 1-pan 5 entries
1st Peter Hurren, Datchworth
2nd Tony Kirkland, Marlow
3rd Kit Strange, London
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Chris Gifford, Wilmington
3rd Diana Nice, Rochford
CLASS 133 1-pan 3 entries
1st Tony Kirkland, Marlow
2nd Maurice Bacon, Silver End
3rd Carol kirkland, Marlow
CLASS 134 1-pan 2 entries
1st Diana Nice, Rochford
2nd Paul Nice, Rochford
CLASS 135 1-pan 5 entries
1st Peter Hurren, Datchworth
2nd Ashley Sadler, Snettersham
3rd Diana Nice, Rochford
3rd Paul Nice, Rochford
CLASS 136 1-pan 2 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Ashley Sadler, Snettersham
CLASS 137 1-pan 6 entries
1st Ashley Sadler, Snettersham
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Diana Nice, Rochford