Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 2 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 4 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd John Richards, Hexham
CLASS 7 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 11 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 4 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 1-pan 2 entries
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 19 1-pan1 entry
2nd Percy Walker, Stokesley
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 22 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd John Richards, Hexham
CLASS 25 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 27 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 28 3-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 29 3-pan 2 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 30 3-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd John Richards, Hexham
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 32 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 35 3-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 36 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 37 1-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Sue Gill, Stobswood
CLASS 42 6-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 43 3-pan 3 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Della Kerr, Darlington
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 44 1-pan 9 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Clare Oates, Scunthorpe
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 45 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 46 3-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 47 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 49 1-pan 8 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jack Brownless, Middlesborough
CLASS 50 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 51 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 52 1-pan 7 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 53 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 54 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 55 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 57 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd John Richards, Hexham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 59 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 62 1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd John Richards, Hexham
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 63 1-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 65 3-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 66 1-pan 8 entries
1st Les Brown, Southport
2nd John Richards, Hexham
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 67 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 69 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 72 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 75 1-pan 5 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 76 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 78 1-pan 7 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 79 1-pan 2 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 80 1-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 82 3-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 83 1-pan 4 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 84 1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 85 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 3-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 87 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 88 1-pan1 entry
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 90 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 93 1-pan 4 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 98 1-pan 7 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 99 1-pan 5 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 102 3-pan 4 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 103 1-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 104 3-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Sue Gill, Stobswood
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 108 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 109 1-pan 3 entries
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 110 1-pan 7 entries
1st Russel Hall, Wolsingham
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 112 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 114 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 115 1-pan 3 entries
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Trevor Harding, Skelton
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 116 1-pan 3 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 117 1-pan 5 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 118 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 120 3-pan 2 entries
1st Jack Green, Marske
2nd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 121 1-pan 3 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Maurice Calvert, Seaton Carew
3rd Hazel Rogers, Danby
CLASS 122 1-pan 3 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Hazel Rogers, Danby
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 123 1-pan1 entry
1st Hazel Rogers, Danby
CLASS 124 1-pan 2 entries
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 125 1-pan1 entry
1st Hazel Rogers, Danby
CLASS 126 1-pan1 entry
2nd Jack Green, Marske
CLASS 127 1-pan1 entry
2nd Hazel Rogers, Danby
CLASS 128 1-pan1 entry
1st Jack Green, Marske
CLASS 129 1-pan1 entry
1st Jack Green, Marske