Alpine Garden Society



01386 554790

North Midland AGS SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 3 1-pan 8 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Clare Dower, Frodsham
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 6 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Richards, Hexham
CLASS 10 1-pan 5 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 11 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Tommy Anderson, Kendal
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 20 1-pan 4 entries
1st John Craven, Doncaster
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 25 3-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 27 1-pan 5 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 30 3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 31 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 32 1-pan 5 entries
1st John Craven, Doncaster
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 33 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd Cyril Wright, Derby
CLASS 34 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
3rd John Richards, Hexham
CLASS 35 3-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 36 1-pan 7 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 37 1-pan 7 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 38 3-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 39 1-pan 4 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 41 3-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 42 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 43 3-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 44 1-pan 8 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st John Craven, Doncaster
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 47 1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 48 1-pan 3 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 49 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 50 3-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 51 1-pan17 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 52 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 53 3-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 54 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 55 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 57 1-pan11 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 58 1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 62 1-pan11 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
1st George Young, Stocksfield
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 63 1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd George Young, Stocksfield
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 64 3-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd John Craven, Doncaster
CLASS 65 1-pan 7 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd John Craven, Doncaster
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 66 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Cyril Wright, Derby
CLASS 67 1-pan 9 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 68 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 69 1-pan10 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
2nd George Young, Stocksfield
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 70 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 71 3-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 72 1-pan10 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 73 1-pan 5 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 74 1-pan 8 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 75 1-pan 9 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 76 1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Dave Newsome, Dronfield
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 77 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 78 1-pan 2 entries
1st Alan Furness, Hexham
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 79 1-pan 2 entries
3rd John Richards, Hexham
CLASS 80 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 81 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 82 3-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 83 1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Don Peace, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 84 1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd George Young, Stocksfield
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 87 3-pan 2 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Jeff Stuart, Wombwell
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 89 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 3-pan1 entry
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 91 1-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Nicholas Nuttall, Wombwell
CLASS 92 1-pan 2 entries
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Nicholas Nuttall, Wombwell
CLASS 93 1-pan 8 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Janet Skidmore, Youlgreave
CLASS 94 1-pan1 entry
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 96 1-pan10 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 97 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd Russell Hall, Wolsingham
CLASS 98 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan10 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Paul Street, Derby
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 100 1-pan 6 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Cyril Wright, Derby
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Paul Street, Derby
CLASS 102 1-pan 4 entries
1st Nicholas Nuttall, Wombwell
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 103 3-pan 6 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Martin Jackson, Chesterfield
3rd Nicholas Nuttall, Wombwell
CLASS 104 1-pan 7 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Russell Hall, Wolsingham
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 105 1-pan 4 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 106 1-pan 7 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 108 1-pan 5 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 109 1-pan 5 entries
1st Martin Jackson, Chesterfield
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 110 3-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 111 1-pan 7 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Russell Hall, Wolsingham
CLASS 112 1-pan 6 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 114 1-pan 2 entries
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 115 3-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 116 1-pan 5 entries
1st Martin Jackson, Chesterfield
2nd Janet Skidmore, Youlgreave
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Janet Skidmore, Youlgreave
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Janet Skidmore, Youlgreave
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Michael McLoughlin, Hemsworth
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 122 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Michael McLoughlin, Hemsworth
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 124 1-pan0 entries
NO RESULTS