Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool AGS/SRGC SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Frank Hoyle, Chipping
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 9 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Terry Mitchell, Ossett
2nd John Richards, Hexham
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 11 3-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 12 1-pan 6 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd John Richards, Hexham
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd George Young, Stocksfield
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 15 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 17 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 20 1-pan 7 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Darren Sleep, Carnforth
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd Don Peace, Yarm
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 22 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 24 1-pan 2 entries
1st Darren Sleep, Carnforth
2nd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 25 3-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Les Brown, Southport
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 30 1-pan1 entry
1st Cyril Wright, Derby
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Alan Spenceley, Whitby
CLASS 33 1-pan 2 entries
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 34 1-pan1 entry
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 35 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Linda Pickering, Market Weighton
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 39 3-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 40 1-pan 8 entries
1st Darren Sleep, Carnforth
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 41 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 42 1-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 44 1-pan 2 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 45 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 46 3-pan 9 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 47 1-pan 6 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 49 3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 51 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 52 1-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 53 3-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 54 1-pan 9 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 55 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 57 3-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Sam Sutherland, Kincardine
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 60 1-pan1 entry
1st Tony Lee, Long Eaton
CLASS 61 3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 62 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 63 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 64 1-pan 2 entries
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 65 1-pan 5 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 67 1-pan12 entries
1st John Forrest, Blackpool
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Ian Christie, Kirriemuir
CLASS 68 1-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 69 3-pan1 entry
1st Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 70 1-pan 5 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 74 1-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 75 1-pan 3 entries
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 76 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Forrest, Blackpool
CLASS 77 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd George Young, Stocksfield
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 78 1-pan1 entry
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 79 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 80 1-pan11 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan1 entry
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 91 1-pan1 entry
1st Mr. Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 93 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 96 1-pan 2 entries
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
3rd Mr. Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 97 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Nicholas Nuttall, Wombwell
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Russel Hall, Wolsingham
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Hilary Luker, Windermere
CLASS 105 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 1-pan1 entry
1st Mr. Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 108 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112 3-pan 5 entries
1st Mr. Jeff Stuart, Wombwell
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 113 1-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Mr. Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 114 3-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 115 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 116 1-pan1 entry
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Mrs HA Nottingham, Leeds
2nd Mr B Nottingham, Leeds
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Mr. Jeff Stuart, Wombwell
2nd Alan Eaves, Bispham
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 120 1-pan1 entry
3rd Alan Eaves, Bispham
CLASS 121 1-pan 3 entries
1st Mr. Jeff Stuart, Wombwell
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Cyril Wright, Derby
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Cyril Wright, Derby
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan1 entry
1st Mr. Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 133 1-pan 2 entries
1st Barbara Hoyle, Chipping
2nd Mr B Nottingham, Leeds
CLASS 134 1-pan1 entry
1st Michael McLoughlin, Hemsworth
CLASS 135 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Barbara Hoyle, Chipping
2nd Michael McLoughlin, Hemsworth
3rd Mr B Nottingham, Leeds
CLASS 137 1-pan1 entry
1st Pamela Anderson, Kendal
CLASS 138 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 139 1-pan1 entry
1st Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 140 1-pan1 entry
1st Pamela Anderson, Kendal
CLASS 141 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 142 1-pan1 entry
1st Philip Hughes, Stocksfield
CLASS 143 1-pan1 entry
1st Michael McLoughlin, Hemsworth
CLASS 144 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145 1-pan0 entries
NO RESULTS