Alpine Garden Society



01386 554790

Autumn South AGS SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 4 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 3 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 4 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 8 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 11 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 14 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 15 3-pan 4 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 16 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 18 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan1 entry
1st Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 20 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd David Wisdom, Tonbridge
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 24 3-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 25 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 26 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 27 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30 6-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd David Wisdom, Tonbridge
CLASS 32 1-pan 9 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 33 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 34 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 35 1-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 40 1-pan 9 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 41 3-pan 3 entries
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 42 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 43 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 44 3-pan 5 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 46 1-pan1 entry
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Hoare, Lyminge
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 49 1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 50 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 51 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 53 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 54 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 55 1-pan 3 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 56 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 60 3-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 61 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 62 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 63 1-pan1 entry
1st Nadine St.Claire, South Woodham F
CLASS 64 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 68 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 3-pan1 entry
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 71 1-pan 3 entries
1st Nadine St.Claire, South Woodham F
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Nadine St.Claire, South Woodham F
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Nadine St.Claire, South Woodham F
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Cliff Walker, Crayford
CLASS 75 3-pan 2 entries
1st Cliff Walker, Crayford
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Alan Blackman, Sandwich
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 77 3-pan1 entry
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Alan Blackman, Sandwich
2nd Nadine St.Claire, South Woodham F
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 79 1-pan1 entry
1st Alan Blackman, Sandwich
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Alan Blackman, Sandwich
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Alan Blackman, Sandwich
2nd Nadine St.Claire, South Woodham F
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 201 3-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Rosemary Powis, Canterbury
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 204 1-pan 6 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Richard Bourne, Dawlish
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 206 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Richard Bourne, Dawlish
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 207 1-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 209 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 214 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 215 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 216 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 218 1-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 220 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 221 1-pan 3 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 222 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 223 1-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 3 entries
1st Rosemary Powis, Canterbury
2nd Jean Morris, Berkhampstead
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 232 3-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 233 1-pan 2 entries
2nd Ju Bramley, Chesterfield
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 236 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 237 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 240 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS