Alpine Garden Society



01386 554790

East Anglia AGS SHOW 2008

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 4 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5 1-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 7 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan1 entry
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 16 3-pan 3 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Rod & Jane Leeds, Sudbury
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 20 1-pan 3 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 24 1-pan 3 entries
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 25 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 27 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 29 3-pan1 entry
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 31 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 37 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 41 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42 3-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 43 1-pan 6 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 44 4-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 46 1-pan 6 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 47 1-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 49 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Mike Smith, Hythe Alpines
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 51 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Ruth Jones, Rivenhall
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 53 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 54 1-pan 7 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 57 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Mike Smith, Hythe Alpines
CLASS 59 1-pan 7 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 60 3-pan1 entry
1st Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 62 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 63 3-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 66 3-pan1 entry
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Mike Smith, Hythe Alpines
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 68 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 74 1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 75 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Brendan Wade, Chesham
CLASS 81 1-pan 5 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 82 1-pan 5 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 84 1-pan 4 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 85 1-pan 4 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Brendan Wade, Chesham
CLASS 91 3-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st Ashley Sadler, Snettisham
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Brendan Wade, Chesham
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 99 1-pan 5 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 101 1-pan 4 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Ruth Jones, Rivenhall
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 106 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Ashley Sadler, Snettisham
2nd Rosemary Wilson,
CLASS 108 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 109 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 1-pan1 entry
1st Ashley Sadler, Snettisham
CLASS 111 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112 1-pan 2 entries
1st Rosemary Wilson,
3rd Ashley Sadler, Snettisham
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS