Alpine Garden Society



01386 554790

South Wales AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 3 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 4 1-pan 3 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 5 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan 4 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Lorraine Birchall, Cullompton
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 12 3-pan 2 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 16 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 17 3-pan 2 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 19 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 20 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Archibald, Llandysul
3rd Jennie Archibald, Llandysul
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 23 1-pan1 entry
1st Roger Norman, Leominster
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 25 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 30 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 31 3-pan 5 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 33 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 34 1-pan 3 entries
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 35 3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 36 1-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 37 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 39 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 41 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 43 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Archibald, Llandysul
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 45 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 46 1-pan 3 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Peter Furneaux, Hartfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 48 1-pan 2 entries
2nd George Elder, Cardiff
3rd Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 49 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 50 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 51 1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Tony Chalkley, Tiberton
CLASS 53 1-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 55 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 56 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Jim Archibald, Llandysul
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 62 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 63 1-pan 6 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 70 3-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 71 1-pan1 entry
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 72 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 1-pan1 entry
2nd Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 77 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 79 3-pan1 entry
2nd Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 86 1-pan1 entry
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 87 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan1 entry
3rd Christine Mullins, Cardiff
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 90 3-pan1 entry
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd Nelly James, Swansea
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 95 3-pan1 entry
1st Brendan Wade, Chesham
CLASS 96 1-pan1 entry
2nd Brendan Wade, Chesham
CLASS 97 1-pan1 entry
2nd Brendan Wade, Chesham
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Nelly James, Swansea
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Christine Mullins, Cardiff
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Alistair Forsyth, Chepstow
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Brendan Wade, Chesham
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Nelly James, Swansea
2nd Douglas Forsyth, Chepstow
3rd Mary Williams, Maesquarre