Alpine Garden Society



01386 554790

Pershore AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3 1-pan 8 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 4 1-pan1 entry
1st Brian Russ, Ormskirk
CLASS 5 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 3-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Geoff Parker, Banbury
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
2nd Mike Smith, Hythe Alpines
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John & Jean Morris, Berkhamstead
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 16 3-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Richards, Hexham
CLASS 17 1-pan 8 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd John Richards, Hexham
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 18 1-pan 6 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd John Richards, Hexham
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 1-pan 9 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 24 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 27 1-pan 5 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 28 1-pan 7 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 29 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 30 1-pan 6 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 31 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 35 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 3-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 38 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 41 1-pan 8 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 42 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 44 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd John Richards, Hexham
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 46 1-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 47 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 48 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Janet Aspland, Stourbridge
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 50 1-pan 8 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 51 3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 52 1-pan 9 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 53 1-pan14 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 55 1-pan 6 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 56 3-pan 2 entries
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd John Richards, Hexham
CLASS 57 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 58 1-pan 8 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 61 3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 63 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 65 1-pan1 entry
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 66 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 68 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 70 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 72 1-pan1 entry
1st John Bunn, Middlesborough
CLASS 73 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 75 1-pan 5 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Sid Reed, Cheltenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 77 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 78 3-pan 4 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 80 3-pan 2 entries
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 81 1-pan 3 entries
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 82 1-pan 2 entries
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 83 1-pan 2 entries
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 84 1-pan 3 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 85 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 87 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan 3 entries
2nd John Bunn, Middlesborough
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 89 1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan 2 entries
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 95 3-pan 5 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 96 1-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Douglas Forsyth, Chepstow
3rd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Douglas Forsyth, Chepstow
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 99 1-pan 5 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 100 1-pan 6 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Elaine Linney, Wombwell
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 101 1-pan 5 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Elaine Linney, Wombwell
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Peter Rich, Chelmsford