Alpine Garden Society



01386 554790

Northumb. AGS/SRGC SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 2 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Ian Christie, Kirriemuir
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 7 1-pan 7 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd John Richards, Hexham
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 9 1-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan1 entry
1st Pat Craven, Yarm
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 14 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mike Dale, Felton
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd John Richards, Hexham
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd George Young, Stocksfield
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Les Brown, Southport
CLASS 21 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd George Young, Stocksfield
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 23 3-pan 2 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 24 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 25 1-pan 4 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd George Young, Stocksfield
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 28 1-pan 6 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd John Richards, Hexham
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 31 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Susan Tindall, Ballynahinch
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Linda Pickering, Market Weighton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 35 3-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ian Instone, Leeds
3rd John Richards, Hexham
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 41 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 43 1-pan1 entry
1st Alan Spenceley, Whitby
CLASS 44 1-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 45 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 46 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 50 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Sam Sutherland, Kincardine
CLASS 51 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 53 1-pan10 entries
1st Darren Sleep, Carnforth
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Alan Newton, Ponteland
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 54 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 55 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 58 3-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 59 1-pan14 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 62 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 63 1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 65 1-pan 5 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd John Richards, Hexham
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Richards, Hexham
CLASS 67 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Sam Sutherland, Kincardine
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 70 1-pan 5 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Sam Sutherland, Kincardine
CLASS 71 1-pan 2 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Darren Sleep, Carnforth
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 74 1-pan 9 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 75 3-pan 4 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Les Brown, Southport
CLASS 76 1-pan 5 entries
1st Les Brown, Southport
2nd David Millward, East Linton
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 77 3-pan 4 entries
1st Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 78 1-pan11 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd George Young, Stocksfield
3rd Pat Craven, Yarm
3rd David Millward, East Linton
CLASS 79 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan13 entries
1st David Millward, East Linton
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 81 3-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 82 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd Alan Furness, Hexham
CLASS 84 1-pan11 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 85 1-pan12 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 86 1-pan 5 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 87 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 88 1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Darren Sleep, Carnforth
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Terry Teal, Ryton
3rd John Richards, Hexham
CLASS 91 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Instone, Leeds
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 93 3-pan 5 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 94 1-pan 9 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Wilf Lombard, Whickham
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 95 1-pan 2 entries
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 96 1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 97 3-pan1 entry
1st Brian Burrow, Lancaster
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd John Richards, Hexham
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 99 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 101 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 102 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 103 3-pan 4 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd George Young, Stocksfield
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Linda Pickering, Market Weighton
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 105 3-pan1 entry
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 106 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 108 1-pan 8 entries
1st David Millward, East Linton
2nd John Richards, Hexham
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 110 3-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 111 1-pan 2 entries
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 112 1-pan 4 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 113 1-pan 6 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Russel Hall, Wolsingham
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 115 1-pan 2 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 117 1-pan 8 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Darrell Desbrow, Dalbeattie
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 118 3-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 120 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 121 1-pan 6 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 123 1-pan 5 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 124 1-pan 3 entries
1st Stan da Prato, Tranent
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 125 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 126 1-pan 4 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 127 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 128 1-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 129 3-pan 5 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 130 1-pan 5 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 131 1-pan 7 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 133 1-pan 5 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Stan da Prato, Tranent
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 134 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 135 1-pan 6 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 136 1-pan 4 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 137 1-pan 5 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 138 1-pan 7 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 139 1-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 140 1-pan 5 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 141 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 142 1-pan 6 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Vera Buck, Goole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 143 1-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 144 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145 3-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 146 1-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 160 3-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Dennis Brennan, Washington
CLASS 161 1-pan 3 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Dennis Brennan, Washington
CLASS 162 1-pan 4 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 163 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 164 1-pan 3 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Dennis Brennan, Washington
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 165 1-pan 3 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Dennis Brennan, Washington
CLASS 166 1-pan 2 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 167 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Dennis Brennan, Washington
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 168 1-pan1 entry
1st Philip Hughes, Stocksfield