Alpine Garden Society



01386 554790

Midland AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd David Charlton, Derby
CLASS 3 1-pan 7 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 4 3-pan1 entry
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan 4 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 7 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan 2 entries
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Brian Russ, Ormskirk
CLASS 10 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd David Charlton, Derby
CLASS 11 1-pan 5 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 15 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan 4 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 20 1-pan 4 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd David Charlton, Derby
CLASS 21 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 22 1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd John Harrison, Tipton
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 24 1-pan 8 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 25 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Jo Walker, Solihull
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 28 3-pan 2 entries
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 32 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Linda Pickering, Market Weighton
CLASS 33 3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 34 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 35 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 36 3-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 37 1-pan 8 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 38 1-pan1 entry
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 39 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 40 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 41 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 51 6-pan1 entry
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 52 3-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 53 1-pan 8 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 54 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 55 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 57 1-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Geoff Parker, Banbury
CLASS 60 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 62 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 63 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd John Harrison, Tipton
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 64 1-pan 7 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 67 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 68 3-pan 4 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 69 1-pan 7 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Don Peace, Yarm
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 70 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Tony Chalkley, Tiberton
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 74 3-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 75 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 76 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 77 1-pan 7 entries
1st Jeff Davies, Hellaby
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 78 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 79 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 80 1-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 81 1-pan 3 entries
1st Jeff Davies, Hellaby
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 82 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 83 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 84 1-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Jeff Davies, Hellaby
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 86 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 87 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 88 1-pan 7 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 89 3-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 90 1-pan1 entry
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 91 1-pan 4 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 92 6-pan 2 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 93 3-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 94 1-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd George Young, Stocksfield
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 95 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 96 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 6-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 98 3-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 100 1-pan1 entry
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 104 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Tom Melling, Ormskirk
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 106 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 108 1-pan 4 entries
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 109 1-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 110 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 112 3-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 114 1-pan 3 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 115 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 116 3-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Carol Kellett, Chorley
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 118 1-pan1 entry
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 120 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 121 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 122 1-pan1 entry
1st Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Tom Melling, Ormskirk
CLASS 124 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 125 1-pan 2 entries
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 126 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 128 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 131 3-pan 2 entries
1st Elaine Linney, Wombwell
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 132 1-pan 4 entries
1st Elaine Linney, Wombwell
2nd Brendan Wade, Chesham
CLASS 133 1-pan 2 entries
1st Martin Lindop, Cheswick Green
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 134 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 135 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 136 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 137 1-pan 3 entries
1st Elaine Linney, Wombwell
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 138 1-pan 2 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 139 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 140 1-pan0 entries
NO RESULTS