Alpine Garden Society



01386 554790

Malvern AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan 3 entries
2nd John Harrison, Tipton
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 7 1-pan1 entry
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 11 1-pan1 entry
1st Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 12 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Alan Keay, Birmingham
CLASS 14 1-pan1 entry
1st David Richards, Cheltenham
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd John Harrison, Tipton
CLASS 16 1-pan1 entry
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 19 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 22 3-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Harold Webb, Royston
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 24 1-pan 7 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 28 1-pan 5 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 29 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 31 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 32 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 35 3-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 36 1-pan 9 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 37 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 38 3-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
CLASS 40 1-pan 6 entries
1st Harold Webb, Royston
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 42 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 50 6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 3-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 52 1-pan 9 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54 1-pan 2 entries
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 57 1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 59 1-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 60 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 61 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 62 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 63 1-pan 2 entries
2nd John Harrison, Tipton
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 64 1-pan 7 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 65 1-pan 5 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 67 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 69 3-pan 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 70 1-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 72 1-pan 5 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Harold Webb, Royston
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 73 1-pan 7 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 74 1-pan1 entry
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan1 entry
1st John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 77 1-pan 4 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 78 1-pan10 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 79 3-pan 3 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 80 1-pan10 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 81 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 82 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 85 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 86 1-pan 8 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 90 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 3-pan1 entry
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 92 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 95 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Alistair Forsyth, Chepstow
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Daphne Kent, Harrogate
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Paul Street, Derby
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 102 1-pan1 entry
2nd Paul Street, Derby
CLASS 103 1-pan1 entry
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 104 1-pan 6 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 105 3-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 107 1-pan 5 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Nigel Southall, Alcester
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 108 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 110 3-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul Street, Derby
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 111 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 112 3-pan1 entry
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 113 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 115 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117 1-pan1 entry
2nd Paul Street, Derby
CLASS 118 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 119 3-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 120 1-pan 4 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 131 3-pan1 entry
1st Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Nigel Southall, Alcester
CLASS 133 1-pan1 entry
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 134 1-pan1 entry
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 135 1-pan 2 entries
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 136 1-pan 2 entries
1st Colin Dolding, Hanley Castle
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 137 1-pan 2 entries
2nd Nigel Southall, Alcester
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 138 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 139 1-pan 2 entries
2nd Nigel Southall, Alcester
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 140 1-pan 3 entries
1st Nigel Southall, Alcester
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 141 1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 142 1-pan1 entry
1st Colin Dolding, Hanley Castle