Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st John Gennard, Loughborough
CLASS 2 3-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 4 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Terry Mitchell, Ossett
CLASS 8 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 10 3-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Linda Pickering, Market Weighton
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 13 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 14 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 1-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 16 1-pan1 entry
1st Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 18 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 21 1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 23 1-pan 7 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Les Brown, Southport
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Barry & Anne Wright, York
CLASS 25 1-pan 9 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Dave Riley, Kendal
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 30 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd John Richards, Hexham
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 35 3-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 38 1-pan10 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 39 3-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 40 1-pan 7 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 41 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 43 1-pan 6 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 44 1-pan10 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ken Mann, Derby
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Heather Barraclough, Bradford
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 46 1-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 47 6-pan 4 entries
1st John Gennard, Loughborough
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 48 3-pan10 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 49 1-pan14 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 50 3-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 52 1-pan 4 entries
1st Alan Papworth, Skipton
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Terry Mitchell, Ossett
CLASS 53 3-pan 5 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 54 1-pan11 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 56 1-pan 6 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 57 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 58 1-pan 9 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 59 3-pan 5 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 62 1-pan 6 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 63 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 65 1-pan 7 entries
1st Helen Kidman, Ebchester
2nd Dave Charlton, Derby
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Les Brown, Southport
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 67 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 68 1-pan17 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Simon Bond, Hartpury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Leslie, Bangor
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 69 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70 1-pan11 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 71 1-pan 9 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Barry & Anne Wright, York
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73 1-pan 7 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 74 3-pan 2 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 75 1-pan 4 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 76 1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 77 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 78 3-pan 2 entries
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd John Richards, Hexham
CLASS 79 1-pan1 entry
1st Brian Burrow, Lancaster
CLASS 80 1-pan 7 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 81 6-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 82 3-pan 5 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 83 1-pan 6 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Barry & Anne Wright, York
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 84 6-pan1 entry
1st Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 86 1-pan 5 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 87 3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 90 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Mrs HA Nottingham, Leeds
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 91 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 93 3-pan1 entry
1st Julie Kitson, Royston
CLASS 94 1-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Alma Papworth, Skipton
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 96 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 5 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Cyril Wright, Derby
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 7 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 103 3-pan 6 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 104 1-pan 8 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Paul Street, Derby
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 105 1-pan 8 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Paul Street, Derby
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 106 1-pan 4 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 107 3-pan 5 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 108 1-pan 5 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 109 1-pan 6 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 110 1-pan 5 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 111 1-pan 5 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 112 1-pan 8 entries
1st Ken Mann, Derby
2nd Alma Papworth, Skipton
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 113 1-pan 4 entries
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Paul Street, Derby
CLASS 114 1-pan 6 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 115 1-pan 9 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 116 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 117 1-pan 6 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 118 1-pan 4 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 119 1-pan 5 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 120 3-pan 5 entries
1st Peter Taggart, Nottingham
2nd Elaine Linney, Wombwell
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 121 1-pan 5 entries
1st Martin Lindop, Cheswick Green
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Nicholas Nuttall, Wombwell
CLASS 122 1-pan 3 entries
1st Janet Skidmore, Youlgreave
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
3rd Peter Taggart, Nottingham
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
3rd Mr B Nottingham, Leeds
CLASS 124 1-pan 2 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 125 1-pan1 entry
1st Janet Skidmore, Youlgreave
CLASS 126 1-pan 3 entries
1st Nicholas Nuttall, Wombwell
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Peter Taggart, Nottingham
CLASS 127 1-pan 6 entries
1st Nicholas Nuttall, Wombwell
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 128 1-pan 3 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 129 1-pan 3 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 130 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 131 1-pan 4 entries
1st Nicholas Nuttall, Wombwell
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 132 1-pan1 entry
1st Peter Taggart, Nottingham
CLASS 201 3-pan 4 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Sam Lloyd, Redditch
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 203 3-pan 5 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 204 1-pan 4 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sam Lloyd, Redditch
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 207 1-pan 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Sam Lloyd, Redditch
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 209 3-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 212 3-pan 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 215 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 216 1-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 217 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 218 1-pan 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Anne Wright, York
3rd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 219 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 220 1-pan 3 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Anne Wright, York
CLASS 222 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 223 1-pan 2 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 224 3-pan 2 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Mavis Lloyd, Redditch
3rd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 2 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
2nd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 232 3-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 233 1-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 234 1-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 235 1-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 236 1-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 237 1-pan1 entry
2nd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 240 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 241 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 243 1-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS