Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough Autumn AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 2 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Mike & Christin Brown, West Kirby
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Mike & Christin Brown, West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Mike & Christin Brown, West Kirby
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Alan Chambers, Northampton
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 10 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 12 1-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 14 3-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 15 1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 16 1-pan 2 entries
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 18 3-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 19 1-pan 7 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 20 3-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 21 1-pan 8 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 24 3-pan 2 entries
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 25 1-pan 8 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Paul Street, Derby
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 27 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul Street, Derby
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 28 1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 29 1-pan 7 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 30 3-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 31 1-pan 7 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd David Boyd, Powburn
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 35 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 38 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 39 3-pan 4 entries
1st Mike & Christin Brown, West Kirby
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Richards, Hexham
CLASS 40 1-pan 7 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 41 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 42 3-pan 4 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd John Richards, Hexham
3rd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 43 3-pan 2 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 44 1-pan 5 entries
1st Mike & Christin Brown, West Kirby
2nd David Boyd, Powburn
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Alan Chambers, Northampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 46 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 47 1-pan1 entry
1st Alan Chambers, Northampton
CLASS 48 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 49 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 50 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 51 1-pan 7 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 52 1-pan 6 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Terry Teal, Ryton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 53 3-pan 7 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 54 1-pan 9 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 56 1-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 57 1-pan 8 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 58 1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 59 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Newton, Ponteland
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 60 3-pan 4 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 61 1-pan10 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Alan Chambers, Northampton
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 62 1-pan12 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 63 1-pan10 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 64 3-pan1 entry
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 65 1-pan 2 entries
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 66 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 67 3-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 68 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 69 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 74 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 77 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 79 3-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 80 1-pan1 entry
1st John Bunn, Middlesborough
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 82 1-pan 7 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 84 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 87 1-pan 5 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 88 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 89 1-pan 7 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 90 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 91 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 96 3-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 97 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 98 3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 99 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 100 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 5 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 108 3-pan 3 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 110 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 112 1-pan 3 entries
1st Peter Taggart, Nottingham
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Philip Hughes, Stocksfield
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 116 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Brendan Wade, Chesham
CLASS 117 1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 120 1-pan 3 entries
1st Peter Taggart, Nottingham
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole