Alpine Garden Society



01386 554790

East Lancashire AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Mavis Allanson, Bolton
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 4 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Linda Pickering, Market Weighton
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 15 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 18 3-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 20 1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 21 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22 1-pan 4 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd John Forrest, Blackpool
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Gerald Steele, Rochdale
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 27 1-pan 4 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Della Kerr, Darlington
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 28 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 29 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 30 1-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 31 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 35 3-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Gerald Steele, Rochdale
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 43 1-pan 4 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 44 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 50 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 51 3-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 52 1-pan 9 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 53 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Alan Papworth, Skipton
CLASS 54 1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 55 3-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 56 1-pan10 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 57 1-pan 2 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 59 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 62 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 63 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 65 1-pan 9 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 66 3-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Edward Spencer, Egginton
CLASS 67 1-pan10 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Eric Rainford, Leeds
CLASS 68 3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 69 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Gerald Steele, Rochdale
CLASS 70 3-pan 4 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Les Brown, Southport
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 71 1-pan 8 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Les Brown, Southport
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 72 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 74 3-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 75 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 77 3-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 78 1-pan 6 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 79 1-pan 6 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd Don Peace, Yarm
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 80 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 81 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 82 1-pan1 entry
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 83 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 84 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 85 1-pan 7 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 86 3-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Eric Rainford, Leeds
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 89 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 98 3-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 99 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Alma Papworth, Skipton
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Alma Papworth, Skipton
CLASS 101 1-pan 5 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 102 1-pan1 entry
1st John Bunn, Middlesborough
CLASS 103 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 104 1-pan 5 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 106 1-pan 7 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 107 1-pan 6 entries
1st Gerald Steele, Rochdale
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 108 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 3-pan1 entry
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 116 1-pan 3 entries
1st Gerald Steele, Rochdale
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Alma Papworth, Skipton
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 120 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Alma Papworth, Skipton
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 122 1-pan1 entry
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 123 1-pan 2 entries
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 124 1-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 125 1-pan 5 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Gerald Steele, Rochdale
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 126 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 127 1-pan 4 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 128 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 129 3-pan1 entry
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 130 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Gerald Steele, Rochdale
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 131 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 132 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 140 3-pan1 entry
1st Elaine Linney, Wombwell
CLASS 141 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 142 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd D&J Brown, Bradford
CLASS 143 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 144 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 145 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 146 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 147 1-pan 3 entries
1st Elaine Linney, Wombwell
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 148 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Elaine Linney, Wombwell
3rd D&J Brown, Bradford
CLASS 149 1-pan1 entry
1st D&J Brown, Bradford