Alpine Garden Society



01386 554790

Kent AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 3 1-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Tony Goode, Norwich
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 3-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Harold Webb, Royston
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 11 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 13 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Tony Goode, Norwich
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 16 3-pan1 entry
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Tony Goode, Norwich
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 20 1-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Doug Bessey, Shepperton
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 22 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 23 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd George Elder, Cardiff
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 25 3-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 27 1-pan1 entry
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 29 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 30 1-pan 2 entries
2nd Ruth Jones, Rivenhall
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 32 3-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 34 3-pan1 entry
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 35 1-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 36 1-pan1 entry
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 38 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39 1-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 40 3-pan1 entry
1st Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 41 1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Elsie & Ivan Willett, Biggleswade
CLASS 43 1-pan 4 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 44 1-pan 2 entries
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 45 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 46 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 47 1-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 48 6-pan1 entry
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 49 3-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 50 1-pan 7 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Doug Bessey, Shepperton
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 51 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
3rd William & Simon Lockyer, Purley
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 54 1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd William & Simon Lockyer, Purley
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 55 3-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd William & Simon Lockyer, Purley
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 57 3-pan1 entry
2nd Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 58 1-pan 6 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 59 3-pan1 entry
1st Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 61 3-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 63 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 64 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Doug Bessey, Shepperton
CLASS 66 3-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John Kemp, Headcorn
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 67 1-pan 7 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd John Kemp, Headcorn
CLASS 68 3-pan 2 entries
1st Tony Goode, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Tony Goode, Norwich
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Tony Goode, Norwich
CLASS 71 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 72 1-pan 7 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 74 1-pan 5 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 75 1-pan 8 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 77 1-pan 8 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 79 1-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 80 1-pan 4 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Harold Webb, Royston
CLASS 81 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Mr H Kaupert, Lamberhurst
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 84 3-pan 5 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Tony Goode, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 85 1-pan 9 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 88 6-pan1 entry
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 89 3-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 90 1-pan 2 entries
2nd Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 91 3-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Tony Jenkins, Maidstone
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 93 1-pan 4 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Tony Jenkins, Maidstone
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 94 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Tony Jenkins, Maidstone
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 98 1-pan1 entry
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 99 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 2 entries
2nd Mr KIS Scott, Hartley
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Chris Gifford, Wilmington
2nd Janine Doulton, Folkestone
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 102 1-pan 2 entries
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 2 entries
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 105 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 3-pan 2 entries
1st Michael Brett, Maidstone
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 107 1-pan 6 entries
1st Cliff Walker, Crayford
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Chris Gifford, Wilmington
CLASS 108 1-pan 6 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Hazel Brett, Maidstone
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 109 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Cliff Walker, Crayford
CLASS 110 3-pan 3 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 111 1-pan 3 entries
2nd Janine Doulton, Folkestone
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 112 3-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Tony Jenkins, Maidstone
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 113 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Alan Jones, Rivenhall
2nd Tony Jenkins, Maidstone
CLASS 115 1-pan 4 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 116 1-pan 4 entries
1st Tony Jenkins, Maidstone
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 118 1-pan 4 entries
1st Julie Kitson, Royston
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 119 1-pan 6 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Tony Jenkins, Maidstone
3rd Janine Doulton, Folkestone
CLASS 120 1-pan 4 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Mr KIS Scott, Hartley
3rd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 121 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Pauline O'Leary, Hawkinge
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 122 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 125 3-pan 6 entries
1st Mr KIS Scott, Hartley
2nd Janine Doulton, Folkestone
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 126 1-pan 5 entries
1st Janine Doulton, Folkestone
2nd Mr KIS Scott, Hartley
3rd David Underwood, Rainham
CLASS 127 1-pan 2 entries
1st David Underwood, Rainham
2nd Audrey Dart, Henfield
CLASS 128 1-pan 2 entries
1st Chris Gifford, Wilmington
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 129 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 130 1-pan 2 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 131 1-pan 6 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Mr KIS Scott, Hartley
3rd Janine Doulton, Folkestone
CLASS 132 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Janine Doulton, Folkestone
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Brendan Wade, Chesham
CLASS 134 1-pan 2 entries
1st Mr KIS Scott, Hartley
2nd Chris Gifford, Wilmington
CLASS 201 3-pan 5 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Sam Lloyd, Redditch
3rd Mr D Brown, Hassocks
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 204 1-pan 5 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Sam Lloyd, Redditch
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
2nd Sam Lloyd, Redditch
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 207 1-pan 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 209 3-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 212 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 213 3-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 214 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 215 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 216 1-pan 4 entries
1st Rosemary Powis, Canterbury
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 217 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 218 1-pan 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 219 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 220 1-pan 4 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Mavis Lloyd, Redditch
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 222 3-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 223 1-pan 3 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 224 3-pan 2 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 3 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Mavis Lloyd, Redditch
3rd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 3 entries
1st Mr D Brown, Hassocks
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Michael Brett, Maidstone
CLASS 231 1-pan 3 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd Mr D Brown, Hassocks
3rd Michael Brett, Maidstone
CLASS 232 3-pan 3 entries
1st David Wisdom, Tonbridge
2nd Richard Bourne, Dawlish
2nd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 233 1-pan 2 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd David Wisdom, Tonbridge
CLASS 234 1-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 235 1-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 236 1-pan 2 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 237 1-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 240 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 243 1-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS