Alpine Garden Society



01386 554790

South West AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 4 3-pan1 entry
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 6 1-pan1 entry
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 7 1-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 9 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 5 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 15 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan1 entry
2nd David Hatchett, Okehampton
CLASS 17 3-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 19 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 20 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 21 1-pan 7 entries
1st Mike Quest, Plymouth
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 23 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 24 1-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Simon Bond, Hartpury
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 27 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Barry Starling, Exeter
CLASS 30 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 32 3-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
CLASS 35 1-pan 3 entries
1st Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 37 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 39 1-pan1 entry
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 40 6-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 41 3-pan 7 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 43 3-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 44 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 45 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 46 3-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 47 1-pan 9 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 48 1-pan1 entry
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 49 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 50 1-pan 7 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 51 3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 52 1-pan 2 entries
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 53 1-pan 2 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 54 3-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 55 1-pan 6 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st John & Jean Morris, Berkhamstead
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 57 3-pan 2 entries
1st Carl Hardwick, Wolverhampton
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Carl Hardwick, Wolverhampton
CLASS 59 3-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 60 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 62 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 63 1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 64 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Simon Bond, Hartpury
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 65 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 66 1-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 67 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 68 1-pan 3 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 69 1-pan 4 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 70 3-pan 2 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 72 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 73 1-pan 4 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 74 6-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 75 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 84 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 85 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Stella Tracey, Shaugh Prior
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Alan Flack, Okehampton
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st Rob Hubble, Shaugh Prior
2nd Alan Flack, Okehampton
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st Lorraine & Chri Birchall, Cullompton
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 92 3-pan 3 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Jim Loring, Weston-Super-Ma
3rd Rob Hubble, Shaugh Prior
CLASS 93 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Jim Loring, Weston-Super-Ma
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Jim Loring, Weston-Super-Ma
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Jim Loring, Weston-Super-Ma
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Stella Tracey, Shaugh Prior
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Jim Loring, Weston-Super-Ma
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 105 3-pan 2 entries
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Richard Horswood, Honiton
CLASS 106 1-pan 4 entries
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
CLASS 107 1-pan 2 entries
2nd Richard Horswood, Honiton
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Richard Horswood, Honiton
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 109 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 1-pan 4 entries
1st Richard Horswood, Honiton
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Richard Horswood, Honiton
2nd Alistair Forsyth, Chepstow
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
3rd Richard Horswood, Honiton
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Douglas Forsyth, Chepstow
CLASS 201 3-pan 4 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Sam Lloyd, Redditch
3rd Sheila Brown, Maidstone
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 204 1-pan 5 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 207 1-pan 6 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Sam Lloyd, Redditch
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 209 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 212 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 213 3-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 214 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 215 3-pan1 entry
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 216 1-pan 4 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Rosemary Powis, Canterbury
3rd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 217 3-pan 3 entries
1st Liz Copas, Axbridge
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 218 1-pan 4 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Mavis Lloyd, Redditch
CLASS 219 3-pan 3 entries
1st Liz Copas, Axbridge
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 220 1-pan 5 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 222 3-pan 2 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 223 1-pan 3 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Mavis Lloyd, Redditch
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 224 3-pan 2 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 3 entries
1st Mavis Lloyd, Redditch
2nd Jean Morris, Berkhampstead
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 231 1-pan 2 entries
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 232 3-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 233 1-pan 2 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Alan Flack, Okehampton
2nd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 236 1-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 237 1-pan1 entry
1st Richard Bourne, Dawlish
CLASS 240 3-pan1 entry
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 241 1-pan1 entry
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 242 1-pan 2 entries
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan1 entry
2nd Alan Flack, Okehampton