Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 3 1-pan 8 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 4 3-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 5 3-pan 3 entries
1st Raymond Fairbairn, Allendale
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 7 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 11 1-pan 2 entries
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 12 1-pan 4 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd George Young, Stocksfield
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd John Richards, Hexham
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 16 1-pan 4 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd George Young, Stocksfield
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 19 1-pan 3 entries
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 20 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 22 1-pan 4 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 23 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 25 1-pan 5 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 28 3-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 29 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 30 3-pan 3 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 31 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32 3-pan 2 entries
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Jeff Davies, Hellaby
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 34 1-pan 8 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 35 3-pan 6 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 36 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st Percy Walker, Stokesley
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 39 1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Linda Peace, Kirklevington
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 42 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 43 3-pan 7 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 44 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 45 3-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 46 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 48 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 49 1-pan 9 entries
1st Terry Teal, Ryton
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 50 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 51 1-pan11 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 53 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 54 1-pan 5 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 55 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 57 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 58 1-pan 7 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 59 1-pan 9 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 60 1-pan1 entry
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 61 1-pan 4 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd George Young, Stocksfield
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 63 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 64 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 65 1-pan 7 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 66 3-pan 3 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Don Peace, Yarm
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 67 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 68 1-pan10 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 69 1-pan 4 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd John Richards, Hexham
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 70 1-pan 9 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 71 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 72 1-pan 8 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 74 1-pan 4 entries
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 75 3-pan1 entry
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 76 1-pan 7 entries
1st Jeff Davies, Hellaby
1st John Richards, Hexham
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 77 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 79 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd John Richards, Hexham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 80 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd John Richards, Hexham
CLASS 81 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 82 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd George Young, Stocksfield
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 85 6-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 86 3-pan 4 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 87 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 88 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 91 1-pan1 entry
1st Alma Papworth, Skipton
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Jim Watson, Stocksfield
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Dennis Brennan, Washington
CLASS 95 1-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 96 1-pan 4 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 98 1-pan 6 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 99 1-pan 3 entries
1st Russel Hall, Wolsingham
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 102 3-pan 4 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 103 1-pan 4 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 104 3-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Alma Papworth, Skipton
CLASS 106 1-pan 5 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Alma Papworth, Skipton
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 107 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 109 1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 110 1-pan 6 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 112 3-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 113 1-pan 5 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 114 1-pan 5 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Alma Papworth, Skipton
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 115 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan 3 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 118 3-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 120 3-pan 3 entries
1st Elaine Linney, Wombwell
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Hazel Rogers, Danby
CLASS 121 1-pan 6 entries
1st Dennis Brennan, Washington
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Hazel Rogers, Danby
CLASS 122 1-pan 4 entries
1st Dennis Brennan, Washington
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Hazel Rogers, Danby
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Maurice Calvert, Seaton Carew
3rd Hazel Rogers, Danby
CLASS 124 1-pan 6 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 125 1-pan 4 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Hazel Rogers, Danby
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 126 1-pan 2 entries
1st Hazel Rogers, Danby
2nd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 127 1-pan 3 entries
1st Hazel Rogers, Danby
3rd Dennis Brennan, Washington
3rd Maurice Calvert, Seaton Carew
CLASS 128 1-pan 2 entries
1st Linda Peace, Kirklevington
2nd Barry Richardson, Skelton
CLASS 129 1-pan 4 entries
1st Morag Roberts, Knayton
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Barrie Roberts, Knayton