Alpine Garden Society



01386 554790

North Midland AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 6 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John Richards, Hexham
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 10 1-pan 4 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 11 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Linda Pickering, Market Weighton
CLASS 14 1-pan 2 entries
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 15 1-pan1 entry
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 19 1-pan 6 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 20 1-pan 5 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 22 1-pan 7 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 24 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 26 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 27 1-pan10 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 30 3-pan 2 entries
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 35 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 36 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 37 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Linda Pickering, Market Weighton
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 38 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 39 1-pan 7 entries
1st John Saxton, Sutton in Ash.
2nd Colin Wibberley, Warrington
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 41 3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 43 3-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 44 1-pan 8 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 46 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 47 1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 48 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 49 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 50 3-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 1-pan16 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 52 3-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 53 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 54 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 56 1-pan 7 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Dave Newsome, Dronfield
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 57 1-pan 8 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 60 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Linda Pickering, Market Weighton
CLASS 61 1-pan1 entry
2nd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 62 1-pan 7 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 63 1-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 64 3-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 65 1-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 66 3-pan 3 entries
1st Les Brown, Southport
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 67 1-pan10 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd George Young, Stocksfield
3rd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 68 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 69 1-pan 7 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 70 1-pan 8 entries
1st Jeff Davies, Hellaby
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 71 3-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 72 1-pan10 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 73 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Jeff Davies, Hellaby
CLASS 74 1-pan11 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 75 1-pan12 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 76 1-pan 9 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 77 3-pan1 entry
1st Brian Burrow, Lancaster
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Brian Burrow, Lancaster
CLASS 79 1-pan 2 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd John Richards, Hexham
CLASS 80 1-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 81 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 82 3-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 83 1-pan 9 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 84 1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 87 3-pan 2 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 89 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 3-pan 2 entries
1st Susan Sutcliffe, Wakefield
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 91 1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 92 1-pan 2 entries
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 93 1-pan 5 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 94 1-pan 4 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 95 1-pan 6 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 96 1-pan 8 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 98 1-pan1 entry
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 99 1-pan 6 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Jeff Stuart, Wombwell
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 100 1-pan 6 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 101 1-pan 4 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Paul Street, Derby
3rd Ian Carty, Chesterfield
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 103 3-pan 3 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Georgina Instone, Leeds
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 104 1-pan 6 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Ken Mann, Derby
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 105 1-pan 3 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 106 1-pan 5 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Jeff Stuart, Wombwell
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 107 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan 2 entries
2nd Jeff Stuart, Wombwell
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 109 1-pan 4 entries
1st Martin Lindop, Cheswick Green
2nd Elizabeth Maddock, Wilmslow
3rd Paul Street, Derby
CLASS 110 3-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 111 1-pan 8 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 112 1-pan 4 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Ian Carty, Chesterfield
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Elizabeth Maddock, Wilmslow
CLASS 114 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 115 3-pan 6 entries
1st Martin Lindop, Cheswick Green
2nd Elaine Linney, Wombwell
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 116 1-pan 7 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Elaine Linney, Wombwell
3rd Susan Sutcliffe, Wakefield
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Janet Skidmore, Youlgreave
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Nicholas Nuttall, Wombwell
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 119 1-pan 6 entries
1st Nicholas Nuttall, Wombwell
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 120 1-pan 4 entries
1st Janet Skidmore, Youlgreave
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
3rd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 121 1-pan 6 entries
1st Nicholas Nuttall, Wombwell
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 122 1-pan 4 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Janet Skidmore, Youlgreave
CLASS 124 1-pan0 entries
NO RESULTS