Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool AGS/SRGC SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Tony Lee, Long Eaton
CLASS 9 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Alan Papworth, Skipton
2nd Terry Mitchell, Ossett
3rd John Richards, Hexham
CLASS 11 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 13 3-pan1 entry
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 14 1-pan 5 entries
1st Frank Hoyle, Chipping
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Linda Pickering, Market Weighton
3rd Glassford Sprunt, Bridge of Allan
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Peter Hood, Penshaw
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 20 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Kath Rimmer, Eccleston
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 22 3-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 24 1-pan1 entry
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 25 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Les Brown, Southport
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Pat Craven, Yarm
CLASS 28 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 31 1-pan 7 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Ian Instone, Leeds
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Dave Riley, Kendal
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 37 1-pan 5 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 39 3-pan 6 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 40 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Frank Hoyle, Chipping
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 44 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 45 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 47 1-pan 8 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 48 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 49 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 50 1-pan 4 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Alan Papworth, Skipton
3rd Terry Mitchell, Ossett
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 52 1-pan10 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 53 3-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 55 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Kath Rimmer, Eccleston
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 57 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Terry Mitchell, Ossett
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 61 3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 62 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 63 1-pan 7 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 64 1-pan 4 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 65 1-pan 7 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Les Brown, Southport
CLASS 67 1-pan11 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 68 1-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Pat Craven, Yarm
CLASS 70 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 71 1-pan 9 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd John Richards, Hexham
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 75 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Tommy Anderson, Kendal
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 76 3-pan1 entry
1st Brian Burrow, Lancaster
CLASS 77 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 79 3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 80 1-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 87 3-pan1 entry
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Tom Melling, Ormskirk
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 91 1-pan1 entry
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Tom Melling, Ormskirk
CLASS 93 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 95 1-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 97 3-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 98 1-pan 5 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Gerald Steele, Rochdale
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 101 1-pan 6 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 104 1-pan 5 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 105 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 106 1-pan 4 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 107 1-pan 6 entries
1st Gerald Steele, Rochdale
2nd Hilary Luker, Windermere
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 108 1-pan1 entry
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 112 3-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 113 1-pan 7 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Tom Melling, Ormskirk
3rd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 114 3-pan 2 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 115 1-pan 2 entries
1st Alma Papworth, Skipton
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Alan Eaves, Bispham
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 118 1-pan 6 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 119 1-pan 5 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 120 1-pan 4 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
3rd Stan da Prato, Tranent
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 122 1-pan 4 entries
1st Hilary Luker, Windermere
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 124 1-pan 4 entries
1st Tom Melling, Ormskirk
2nd Gerald Steele, Rochdale
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 125 1-pan1 entry
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 126 1-pan 5 entries
1st Gerald Steele, Rochdale
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Hilary Luker, Windermere
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132 3-pan 3 entries
1st Nicholas Nuttall, Wombwell
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 133 1-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Gerald Steele, Rochdale
3rd Sue Gill, Stobswood
CLASS 134 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 3-pan1 entry
1st Mr B Nottingham, Leeds
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
3rd Sue Gill, Stobswood
CLASS 137 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 138 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
CLASS 139 1-pan 5 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Nicholas Nuttall, Wombwell
CLASS 140 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Sue Gill, Stobswood
CLASS 141 1-pan 3 entries
1st Elaine Linney, Wombwell
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Nicholas Nuttall, Wombwell
CLASS 142 1-pan 2 entries
1st Elaine Linney, Wombwell
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
CLASS 143 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Nicholas Nuttall, Wombwell
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 144 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 145 1-pan0 entries
NO RESULTS