Alpine Garden Society



01386 554790

Autumn South AGS SHOW 2007

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 2 1-pan 5 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul Ingwersen, East Grinstead
CLASS 3 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 4 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Cyclamen Soc.
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Paul Ingwersen, East Grinstead
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan1 entry
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 11 3-pan1 entry
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 12 1-pan 4 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 13 1-pan1 entry
2nd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 15 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 16 3-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 17 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 18 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 20 3-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 22 1-pan 4 entries
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 23 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 25 1-pan 6 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 26 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 27 1-pan 2 entries
2nd Clive Dart, Henfield
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 30 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 3-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 32 1-pan 7 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 33 3-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 34 3-pan 5 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 35 1-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Harold Webb, Royston
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 38 1-pan1 entry
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 39 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40 1-pan10 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd George Elder, Cardiff
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 41 3-pan 4 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd George Elder, Cardiff
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42 3-pan 4 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Margaret Brine, Rayleigh
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 44 3-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 45 1-pan 8 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st Mr H Kaupert, Lamberhurst
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 48 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 49 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 50 3-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 51 1-pan 2 entries
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 53 3-pan 4 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 56 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 60 3-pan1 entry
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 61 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 62 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 63 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 65 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 68 1-pan 2 entries
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 69 3-pan 3 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Peter Jacob, Deal
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Cliff Walker, Crayford
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 71 1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 72 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 75 3-pan1 entry
2nd Cliff Walker, Crayford
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 77 3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 79 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 81 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 82 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan 2 entries
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Peter Rich, Chelmsford
CLASS 87 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Chris Gifford, Wilmington
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 90 1-pan 4 entries
1st Chris Gifford, Wilmington
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Jill White, Brightlingsea
CLASS 91 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 93 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 94 1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield