Alpine Garden Society



01386 554790

Summer South AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 2 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 4 1-pan 3 entries
1st Lionel Reuben, North Chailey
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 8 1-pan1 entry
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 12 3-pan1 entry
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 13 1-pan1 entry
3rd Keith Hutton, Stogursey
CLASS 14 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 15 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19 3-pan1 entry
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 20 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 21 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Simon Bond, Hartpury
CLASS 22 1-pan 7 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 24 3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 25 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Chris Birchall, Cullompton
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 30 1-pan 7 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 31 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 32 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 35 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 38 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39 3-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 40 1-pan 8 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 41 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 42 1-pan 7 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 44 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 45 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 47 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48 1-pan 4 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 50 3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 51 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 54 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 57 1-pan 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 58 3-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 65 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 68 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 69 1-pan1 entry
1st Keith Hutton, Stogursey
CLASS 70 1-pan1 entry
2nd Peter Pickford, Shaftsbury
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan1 entry
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan 3 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd Peter Pickford, Shaftsbury
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan 2 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 3-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 84 1-pan1 entry
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan1 entry
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan1 entry
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Peter Pickford, Shaftsbury
2nd Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 3-pan1 entry
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 230 3-pan 5 entries
1st John Chappell, Dorchester
2nd Richard Bourne, Dawlish
2nd Christine Chappell, Dorchester
3rd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 231 1-pan 3 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Christine Chappell, Dorchester
CLASS 232 3-pan 4 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd John Chappell, Dorchester
3rd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 233 1-pan 5 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
2nd John Chappell, Dorchester
3rd Christine Chappell, Dorchester
CLASS 234 1-pan 4 entries
1st John Chappell, Dorchester
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Christine Hughes, Ringwood
CLASS 235 1-pan 4 entries
1st John Chappell, Dorchester
2nd Christine Chappell, Dorchester
3rd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 236 1-pan 2 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 237 1-pan 2 entries
1st John Chappell, Dorchester
2nd Richard Bourne, Dawlish