Alpine Garden Society



01386 554790

South Wales AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 3 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 4 1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 5 3-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 9 1-pan 4 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Ruth Jones, Rivenhall
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 12 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Archibald, Llandysul
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Archibald, Llandysul
3rd Richard Hancock, Dilwyn
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 16 1-pan1 entry
1st Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 17 3-pan 2 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19 1-pan1 entry
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 20 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd David Philbey, Petersfield
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Roger Norman, Leominster
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 24 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 25 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 30 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 31 3-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 32 1-pan10 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 33 3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 36 1-pan 7 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 38 1-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 39 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ruth Jones, Rivenhall
CLASS 41 1-pan 3 entries
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 43 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st Jim Archibald, Llandysul
2nd George Elder, Cardiff
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 45 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 46 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 48 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 49 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Ruth Jones, Rivenhall
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 51 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Ruth Jones, Rivenhall
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Jim Archibald, Llandysul
CLASS 53 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
1st David Richards, Cheltenham
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 55 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 56 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 62 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 63 1-pan 4 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 70 3-pan1 entry
2nd Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 71 1-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthne
CLASS 72 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan 2 entries
2nd Peter Furneaux, Hartfield
3rd Alan Jones, Rivenhall
CLASS 77 3-pan1 entry
1st Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 79 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Alan Jones, Rivenhall
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthne
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 87 1-pan 2 entries
2nd Alan Jones, Rivenhall
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 3-pan1 entry
1st Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 91 1-pan 3 entries
1st Peter Furneaux, Hartfield
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Kathleen Baker, Llanarthne
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Peter Furneaux, Hartfield
2nd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 95 3-pan1 entry
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 96 1-pan1 entry
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Christine Mullins, Cardiff
3rd Alistair Forsyth, Chepstow
3rd Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Alistair Forsyth, Chepstow
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Alistair Forsyth, Chepstow
CLASS 100 1-pan1 entry
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury