Alpine Garden Society



01386 554790

Sussex AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan 2 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Paul Ingwersen, East Grinstead
CLASS 3 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 4 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Simon Bond, Hartpury
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Mr PC Jones, Dunstable
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Cyclamen Soc.
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
3rd Paul Ingwersen, East Grinstead
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan 6 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Peter Furneaux, Hartfield
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Alan Edwards, Dorking
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 11 3-pan1 entry
1st harry Roberts, ashby
CLASS 12 1-pan1 entry
2nd harry Roberts, ashby
CLASS 13 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan 9 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd harry Roberts, ashby
CLASS 15 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 3-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 17 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 18 3-pan1 entry
1st harry Roberts, ashby
CLASS 19 1-pan 4 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 20 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd harry Roberts, ashby
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 22 1-pan 3 entries
3rd Paul Ingwersen, East Grinstead
3rd Lionel Reuben, North Chailey
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Paul Ingwersen, East Grinstead
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 24 3-pan1 entry
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Mr PC Jones, Dunstable
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 27 1-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 30 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 32 1-pan 6 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 33 3-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd David Boyd, Newcastle Upon
2nd Tony Goode, Norwich
CLASS 34 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 35 1-pan 7 entries
1st Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Mr PC Jones, Dunstable
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 39 3-pan 6 entries
1st Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Tony Goode, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 40 1-pan11 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Alan Edwards, Dorking
CLASS 41 3-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 42 3-pan 7 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 43 1-pan 9 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Derek & Peggy Monk, Sompting
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 44 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 46 1-pan 2 entries
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd harry Roberts, ashby
CLASS 47 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd harry Roberts, ashby
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 48 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 49 1-pan 2 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 50 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 51 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Alan Edwards, Dorking
CLASS 53 3-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Tony Goode, Norwich
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 55 1-pan 5 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Tony Goode, Norwich
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 56 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 60 3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 61 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 62 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 63 1-pan1 entry
1st Alan Blackman, Gravesend
CLASS 64 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 68 1-pan1 entry
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 69 3-pan1 entry
1st Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 70 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Margaret Brine, Rayleigh
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st Nadine St. Claire, South Woodham F
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 73 1-pan1 entry
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 75 3-pan1 entry
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Alan Blackman, Gravesend
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Margaret Brine, Rayleigh
CLASS 77 3-pan 2 entries
2nd Alan Blackman, Gravesend
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 78 1-pan 2 entries
1st Alan Blackman, Gravesend
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 79 1-pan1 entry
1st Alan Blackman, Gravesend
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 81 1-pan1 entry
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 82 1-pan 2 entries
2nd Alan Blackman, Gravesend
2nd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 86 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 94 1-pan1 entry
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury