Alpine Garden Society



01386 554790

Pershore AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 4 1-pan1 entry
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 5 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 8 1-pan 5 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Alan Chambers, Northampton
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Geoff Parker, Banbury
CLASS 11 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd David Richards, Cheltenham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Chris Birchall, Cullompton
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 16 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 18 1-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Mel Linney, Wombwell
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 22 1-pan1 entry
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 23 1-pan 6 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 24 3-pan 6 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 25 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Geoff Parker, Banbury
CLASS 26 1-pan11 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 27 1-pan 7 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 28 1-pan 9 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 29 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 30 1-pan 6 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 31 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 35 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 36 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 38 1-pan11 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 39 3-pan 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 41 1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Alan Chambers, Northampton
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 44 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 48 3-pan 2 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 49 1-pan 6 entries
1st Janet Aspland, Stourbridge
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 50 1-pan 8 entries
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 51 3-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 52 1-pan 8 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 53 1-pan10 entries
1st Gerry Downey, Frinton-on-Sea
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 55 1-pan 6 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 56 3-pan1 entry
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 57 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Gerry Downey, Frinton-on-Sea
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ivan Pinnick, Cowes, I.o.W.
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 59 3-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Janet Aspland, Stourbridge
CLASS 61 3-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 63 3-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 65 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 67 1-pan1 entry
1st Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 68 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 71 1-pan 2 entries
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 73 3-pan 2 entries
1st Sid Reed, Cheltenham
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 74 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 75 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Lorraine Birchall, Cullompton
3rd Carol Kellett, Chorley
3rd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 77 1-pan 3 entries
1st Paula Cail, Cheltenham
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 78 3-pan 3 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 80 3-pan 2 entries
2nd Jenny Bourne, Dawlish
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 81 1-pan1 entry
1st Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 82 1-pan1 entry
1st Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Mel Linney, Wombwell
2nd Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Carol Kellett, Chorley
CLASS 85 1-pan1 entry
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 86 1-pan 2 entries
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 87 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Lorraine Birchall, Cullompton
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Lorraine Birchall, Cullompton
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 3-pan1 entry
1st Elaine Linney, Wombwell
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 2 entries
2nd Peter Summers, Chipping Sodbur
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 5 entries
1st Marie Paginton, Malvern
2nd Alistair Forsyth, Chepstow
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 103 1-pan1 entry
2nd Douglas Forsyth, Chepstow