Alpine Garden Society



01386 554790

Northumb. AGS/SRGC SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don Peace, Yarm
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 5 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Peter Hood, Penshaw
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 8 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Eric Rainford, Leeds
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Sam Sutherland, kincardine
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 13 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Cyril Lafong, Glenrothes
CLASS 16 1-pan 6 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Alan Spenceley, Whitby
CLASS 18 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
1st Darren Sleep, Carnforth
CLASS 20 3-pan 2 entries
1st Fred Hunt, Invergowerie
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 21 1-pan 6 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Les Brown, Southport
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Fred Hunt, Invergowerie
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 24 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 26 1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 28 1-pan 5 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Brian Russ, Ormskirk
CLASS 30 1-pan1 entry
1st Wilf Lombard, Whickham
CLASS 31 1-pan 2 entries
1st Glassford Sprunt, Bridge of Allan
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 35 3-pan1 entry
1st George Young, Stocksfield
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 37 1-pan1 entry
1st George Young, Stocksfield
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Percy Walker, Stokesley
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 42 1-pan 2 entries
1st Alan Papworth, Skipton
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 43 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 44 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 46 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 50 6-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 51 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 53 1-pan 7 entries
1st Darren Sleep, Carnforth
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 54 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 55 1-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Alan Papworth, Skipton
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 57 1-pan 5 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 58 3-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
CLASS 59 1-pan12 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 62 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 63 1-pan 4 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 65 1-pan 2 entries
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 67 1-pan10 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 68 1-pan 7 entries
1st Ian Christie, Kirriemuir
2nd Darren Sleep, Carnforth
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 69 3-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 70 1-pan17 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Raymond Fairbairn, Allendale
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 71 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Percy Walker, Stokesley
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 74 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 75 3-pan 4 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 76 1-pan 6 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 77 3-pan 2 entries
1st Pat Craven, Yarm
2nd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st Raymond Fairbairn, Allendale
2nd George Young, Stocksfield
3rd Fred Hunt, Invergowerie
CLASS 79 3-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 80 1-pan12 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Fred Hunt, Invergowerie
CLASS 81 3-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 82 3-pan 2 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 84 1-pan 6 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 85 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Raymond Fairbairn, Allendale
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 86 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 87 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 93 3-pan1 entry
1st Brian Russ, Ormskirk
CLASS 94 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Jackie Parker, Hexham
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 95 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 97 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 99 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Eric Rainford, Leeds
3rd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 101 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 102 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 103 3-pan 2 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 104 1-pan 5 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd George Young, Stocksfield
3rd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 105 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 3-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 108 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Fred Hunt, Invergowerie
CLASS 110 3-pan 2 entries
1st Sam Sutherland, kincardine
2nd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Martin Hughes, Stocksfield
2nd Alma Papworth, Skipton
CLASS 114 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 117 1-pan 7 entries
1st Daphne Kent, Harrogate
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 118 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Martin Hughes, Stocksfield
3rd Daphne Kent, Harrogate
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Russel Hall, Wolsingham
CLASS 125 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 126 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 127 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Daphne Kent, Harrogate
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 3-pan 7 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 130 1-pan 7 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Russel Hall, Wolsingham
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 131 1-pan 4 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 132 1-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 133 1-pan 5 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Dennis Brennan, Washington
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 134 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 136 1-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 137 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 138 1-pan 8 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Daphne Kent, Harrogate
3rd Russel Hall, Wolsingham
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 139 1-pan 3 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 140 1-pan 3 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 141 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 142 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 143 1-pan1 entry
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 144 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 145 3-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 146 1-pan 3 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
CLASS 160 3-pan 2 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 161 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Philip Hughes, Stocksfield
CLASS 162 1-pan1 entry
1st Sue Gill, Stobswood
CLASS 163 1-pan1 entry
1st Sue Gill, Stobswood
CLASS 164 1-pan1 entry
1st Dennis Brennan, Washington
CLASS 165 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 166 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 167 1-pan1 entry
1st Dennis Brennan, Washington
CLASS 168 1-pan 2 entries
1st Dennis Brennan, Washington
2nd Philip Hughes, Stocksfield