Alpine Garden Society



01386 554790

Newcastle AGS/SRGC SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 3 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Sandy Leven, Dunblane
CLASS 5 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Sandy Leven, Dunblane
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 7 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Sandy Leven, Dunblane
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 10 3-pan 3 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Ian Christie, Kirriemuir
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Ian Christie, Kirriemuir
3rd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Trevor Jones, Hoddesdon
CLASS 15 3-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 17 1-pan 4 entries
1st Glassford Sprunt, Bridge of Allan
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Frazer Henderson, Stoneyburn
CLASS 19 3-pan1 entry
1st Ray Johnstone, Ryton
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Terry Teal, Ryton
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Peter Hood, Penshaw
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Mike Dale, Felton
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Mike Dale, Felton
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Mike Dale, Felton
CLASS 27 3-pan 3 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Frazer Henderson, Stoneyburn
CLASS 28 1-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 29 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 30 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 31 1-pan 3 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd John Richards, Hexham
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Helen Kidman, Ebchester
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Mrs J Massingham, Ponteland
CLASS 36 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Sandy Leven, Dunblane
CLASS 37 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Brenda Newton, Ponteland
CLASS 39 3-pan 4 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 40 3-pan1 entry
1st David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 41 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Sandy Leven, Dunblane
CLASS 42 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Sandy Leven, Dunblane
CLASS 43 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 44 1-pan 2 entries
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Glassford Sprunt, Bridge of Allan
CLASS 46 1-pan 5 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 47 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 48 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Barry McWilliam, Morpeth
CLASS 49 3-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Sandy Leven, Dunblane
CLASS 50 1-pan 9 entries
1st Ray Johnstone, Ryton
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 51 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 52 1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 53 1-pan 9 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 54 1-pan 4 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 55 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 56 1-pan 9 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ray Johnstone, Ryton
CLASS 57 1-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ray Johnstone, Ryton
CLASS 58 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Richards, Hexham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 60 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 61 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 63 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 64 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Richards, Hexham
CLASS 65 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John Richards, Hexham
CLASS 66 1-pan 5 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd John Richards, Hexham
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 71 3-pan1 entry
1st Frazer Henderson, Stoneyburn
CLASS 72 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 3-pan1 entry
1st Russel Hall, Wolsingham
CLASS 75 1-pan 3 entries
1st Russel Hall, Wolsingham
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 1-pan1 entry
1st John Bunn, Middlesborough
CLASS 79 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 80 1-pan 4 entries
1st Frazer Henderson, Stoneyburn
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Martin Hughes, Stocksfield
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Derek Lockey, Heddon-on-the-W
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 82 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Derek Lockey, Heddon-on-the-W
3rd Frazer Henderson, Stoneyburn
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Frazer Henderson, Stoneyburn
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Frazer Henderson, Stoneyburn
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 91 3-pan1 entry
1st Frazer Henderson, Stoneyburn
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Russel Hall, Wolsingham
CLASS 93 1-pan 3 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Russel Hall, Wolsingham
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Jackie Parker, Hexham
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Frazer Henderson, Stoneyburn
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 106 3-pan 2 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Sue Gill, Stobswood
2nd Stan da Prato, Tranent
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 109 1-pan1 entry
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 110 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 112 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Sue Gill, Stobswood
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Georgina Instone, Leeds