Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st John Gennard, Loughborough
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 5 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Terry Mitchell, Ossett
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 8 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Jean Wilson, Newark
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 10 3-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Alan Keay, Birmingham
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd John Harrison, Tipton
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Jenny Bourne, Dawlish
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 14 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Doreen Webster, Loughborough
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 16 1-pan1 entry
1st Ian Instone, Leeds
CLASS 17 1-pan 8 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd John Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 18 3-pan 3 entries
1st Harold Webb, Royston
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 19 1-pan 4 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Harold Webb, Royston
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 22 3-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd John Richards, Hexham
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Barry & Anne Wright, York
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 26 1-pan1 entry
1st Barry & Anne Wright, York
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 30 1-pan 4 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd John Richards, Hexham
CLASS 31 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Geoff Parker, Banbury
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32 1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Mike &Christine Brown , West Kirby
CLASS 35 3-pan1 entry
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Peter Hood, Penshaw
CLASS 38 1-pan 7 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd David Philbey, Petersfield
3rd David Richards, Cheltenham
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 39 3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 40 1-pan 9 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Elsie & Ivan Willett, Hitchin
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 41 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 42 1-pan 7 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 43 1-pan 8 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ian Instone, Leeds
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 44 1-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Heather Barraclough, Bradford
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Cyril Dart, Taunton
CLASS 47 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John Gennard, Loughborough
CLASS 48 3-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 49 1-pan16 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 50 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Peter Hood, Penshaw
3rd Terry Mitchell, Ossett
CLASS 53 3-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 54 1-pan 9 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Mike Bramley, Chesterfield
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 55 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 1-pan 9 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 57 3-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan 8 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 59 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 61 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 62 1-pan 6 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 63 3-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
3rd Alan Papworth, Skipton
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 65 1-pan 5 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd John Richards, Hexham
CLASS 66 1-pan 3 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 67 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 68 1-pan14 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ian Leslie, Bangor
3rd John Richards, Hexham
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 70 1-pan 8 entries
1st Barry & Anne Wright, York
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 71 1-pan 6 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Pat Craven, Yarm
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73 1-pan 8 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Pat Craven, Yarm
CLASS 74 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Jim Almond, Shrewsbury
CLASS 75 1-pan11 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 76 1-pan12 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John & Jean Morris, Berkhamstead
CLASS 77 1-pan 7 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 78 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 80 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 81 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 82 3-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 83 1-pan 7 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 84 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 86 1-pan 4 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Alma Papworth, Skipton
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 87 3-pan1 entry
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 88 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Mrs HA Nottingham, Leeds
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Paul Street, Derby
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Richard Jeffery, Wellingborough
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 93 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan 4 entries
1st Alma Papworth, Skipton
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
3rd Julie Kitson, Royston
CLASS 95 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 3-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Cyril Wright, Derby
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 98 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan1 entry
2nd Thomas Acton, Leicester
CLASS 100 1-pan 2 entries
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 101 1-pan 7 entries
1st Edward Spencer, Egginton
1st Paul Street, Derby
2nd Julie Kitson, Royston
3rd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 103 3-pan 4 entries
1st Richard Jeffery, Wellingborough
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 104 1-pan 6 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Elaine Lynch, Huddersfield
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 105 1-pan 4 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Thomas Acton, Leicester
CLASS 106 1-pan 4 entries
1st Richard Jeffery, Wellingborough
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Alma Papworth, Skipton
CLASS 107 3-pan 4 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 108 1-pan 7 entries
1st Peter Taggart, Nottingham
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 109 1-pan 2 entries
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Jenny Bourne, Dawlish
CLASS 110 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Anne Lee, Shipley
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Richard Jeffery, Wellingborough
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 112 1-pan 4 entries
1st Elaine Lynch, Huddersfield
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Mel Linney, Wombwell
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Richard Jeffery, Wellingborough
CLASS 115 1-pan 6 entries
1st Ken Mann, Derby
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Peter Taggart, Nottingham
2nd Elaine Lynch, Huddersfield
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd Mel Linney, Wombwell
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 119 1-pan 4 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 120 3-pan 2 entries
2nd Peter Taggart, Nottingham
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Peter Taggart, Nottingham
3rd Elaine Linney, Wombwell
CLASS 122 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan1 entry
1st Mr B Nottingham, Leeds
CLASS 124 1-pan 2 entries
2nd Jeff Stuart, Wombwell
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 125 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan 4 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Mr.N.R. Nuttall, Wombwell
CLASS 127 1-pan 5 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Jeff Stuart, Wombwell
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 128 1-pan 4 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Mr.N.R. Nuttall, Wombwell
CLASS 129 1-pan 6 entries
1st Brendan Wade, Chesham
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 130 1-pan 5 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 131 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
3rd Peter Taggart, Nottingham
CLASS 132 1-pan1 entry
2nd Peter Taggart, Nottingham
CLASS 201 3-pan 5 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 204 1-pan 6 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 207 1-pan 7 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 209 3-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 212 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 213 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 214 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 215 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 1-pan1 entry
1st Rosemary Cox, Harrogate
CLASS 217 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 218 1-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rosemary Cox, Harrogate
3rd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 219 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 220 1-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 222 3-pan 2 entries
1st Mr RB Watson, Countesthorpe
3rd Mr.E.J. Brown, Bradford
CLASS 223 1-pan 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 224 3-pan1 entry
3rd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Richard Bourne, Dawlish
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 231 1-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 232 3-pan 4 entries
1st Thomas Acton, Leicester
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 233 1-pan 3 entries
1st Richard Bourne, Dawlish
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 234 1-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 235 1-pan 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Richard Bourne, Dawlish
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 236 1-pan 5 entries
1st Thomas Acton, Leicester
2nd Richard Bourne, Dawlish
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 237 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
3rd Richard Bourne, Dawlish
CLASS 240 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan 2 entries
1st Mr RB Watson, Countesthorpe
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 243 1-pan 3 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 244 3-pan 2 entries
1st Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 245 1-pan 2 entries
1st Mr RB Watson, Countesthorpe
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS