Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough Autumn AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 3 1-pan1 entry
1st Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 4 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Linda Pickering, Market Weighton
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 5 1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Mike &Christine Brown , West Kirby
3rd Linda Pickering, Market Weighton
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Alan Chambers, Northampton
CLASS 8 3-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 10 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd John Richards, Hexham
3rd Eric Webster, Loughborough
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 14 3-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Trevor Jones, Hoddesdon
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 16 1-pan 4 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 18 3-pan 3 entries
1st Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 19 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 20 3-pan 6 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 21 1-pan11 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd John Richards, Hexham
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 24 3-pan 2 entries
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 25 1-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd John Saxton, Sutton in Ash.
3rd Angie Jones, Hoddesdon
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 27 3-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 28 1-pan 5 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 31 1-pan 4 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 32 1-pan1 entry
2nd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 38 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 39 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 40 1-pan 7 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 41 1-pan 3 entries
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 42 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 43 3-pan 7 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 44 1-pan 8 entries
1st Mike &Christine Brown , West Kirby
2nd Alan Chambers, Northampton
3rd Carol Roberts, Peterborough
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 46 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Richards, Hexham
3rd David Boyd, Newcastle Upon
CLASS 47 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Alan Chambers, Northampton
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 49 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
3rd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 50 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd John Richards, Hexham
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd John Richards, Hexham
CLASS 53 3-pan 6 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ken Mann, Derby
CLASS 54 1-pan12 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ken Mann, Derby
CLASS 55 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 56 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 57 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 59 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 60 3-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 62 1-pan10 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 63 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 64 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Alan Furness, Hexham
CLASS 67 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Newcastle Upon
2nd Hedi & Jim Hancox, Maidenhead
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 68 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd David Boyd, Newcastle Upon
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 69 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 3-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 76 1-pan1 entry
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 77 1-pan 2 entries
2nd Paul Street, Derby
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 3-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 81 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 1-pan 4 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 83 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 85 3-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Paul Street, Derby
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Paul Street, Derby
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 87 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Cyril Wright, Derby
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Paul Street, Derby
CLASS 88 1-pan 5 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Ken Mann, Derby
CLASS 89 1-pan 4 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Paul Street, Derby
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 91 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 2 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 96 3-pan1 entry
1st Jeff Stuart, Wombwell
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Jeff Stuart, Wombwell
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Cyril Wright, Derby
CLASS 98 3-pan1 entry
1st Paul Street, Derby
CLASS 99 1-pan 6 entries
1st Cyril Wright, Derby
2nd Jeff Stuart, Wombwell
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 100 1-pan1 entry
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Peter Summers, Chipping Sodbur
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 108 3-pan 2 entries
1st Mr.N.R. Nuttall, Wombwell
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 110 1-pan 4 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 111 1-pan1 entry
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 112 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan 2 entries
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 114 1-pan 5 entries
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Mr.N.R. Nuttall, Wombwell
CLASS 115 1-pan 4 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Mr.N.R. Nuttall, Wombwell
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 116 1-pan 4 entries
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 117 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Brendan Wade, Chesham
CLASS 118 1-pan 4 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 120 1-pan 5 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Peter Summers, Chipping Sodbur
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, Chipping Sodbur
2nd Robin Pickering, Goole