Alpine Garden Society



01386 554790

London AGS SHOW 2006

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 4 12-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 5 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan1 entry
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 7 3-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Hoare, Lyminge
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 9 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 3-pan1 entry
1st Joy Bishop, Lightwater
CLASS 11 1-pan1 entry
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 13 3-pan1 entry
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 14 1-pan 2 entries
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 15 1-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 16 3-pan1 entry
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 18 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 20 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 3-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 23 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 24 1-pan1 entry
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 27 3-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 28 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 29 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 30 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 33 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 34 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 36 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 37 3-pan1 entry
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 39 3-pan1 entry
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st Derek & Peggy Monk, Sompting
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 42 1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 43 1-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 47 6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 48 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 49 1-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 50 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 51 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 52 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 53 1-pan1 entry
1st Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 56 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 57 3-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 58 1-pan 2 entries
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd John & Joan Goodman, Hassocks
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
1st Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 60 1-pan 4 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 61 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 62 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 63 1-pan 4 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 64 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 66 3-pan1 entry
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 67 1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 68 1-pan 3 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 69 3-pan 3 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 70 1-pan 9 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 71 3-pan 2 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Jim McGregor, Worcester
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 74 1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 75 1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 76 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Leslie Cheeseman, Tenterden
CLASS 77 1-pan 2 entries
1st Leslie Cheeseman, Tenterden
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 78 3-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 79 1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 80 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 81 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 82 3-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 83 1-pan 3 entries
2nd Ray Drew, Laindon
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 84 1-pan 5 entries
1st John Kemp, Headcorn
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 85 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 87 3-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 89 3-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 94 1-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 96 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan1 entry
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 109 3-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 110 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 112 1-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 115 3-pan1 entry
1st Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 126 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 130 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 131 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 200 6-pan 3 entries
1st Jackie Murray, Stamford
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 201 3-pan 5 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
1st Peter Maguire, Gosforth
3rd Jackie Murray, Stamford
CLASS 202 6-pan 3 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Jackie Murray, Stamford
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Jackie Murray, Stamford
CLASS 204 1-pan 5 entries
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
2nd Jackie Murray, Stamford
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Sheila Brown, Maidstone
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Sheila Brown, Maidstone
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 207 1-pan 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Sheila Brown, Maidstone
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 208 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 209 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 211 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 213 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Pete Murray, Stamford
CLASS 214 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 215 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 1-pan 2 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 217 3-pan 3 entries
1st Fiona Earle, Hertford
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Ms CM Jackson-Houlsto, Risinghurst
CLASS 218 1-pan 4 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Fiona Earle, Hertford
CLASS 219 3-pan 2 entries
1st Fiona Earle, Hertford
2nd Ms CM Jackson-Houlsto, Risinghurst
CLASS 220 1-pan 4 entries
1st Fiona Earle, Hertford
2nd Rosemary Powis, Canterbury
3rd Ms CM Jackson-Houlsto, Risinghurst
CLASS 221 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 222 3-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
1st Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 223 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
3rd Rosemary Powis, Canterbury
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan 3 entries
1st Rosemary Cox, Harrogate
2nd Jean Morris, Berkhampstead
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan1 entry
1st Sam Lloyd, Redditch
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 232 3-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 233 1-pan 2 entries
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 234 1-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Sam Lloyd, Redditch
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Sam Lloyd, Redditch
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 236 1-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Sam Lloyd, Redditch
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Fiona Earle, Hertford
CLASS 243 1-pan 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Fiona Earle, Hertford
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS